LİTVANYA CUMHURBAŞKANI SAYIN DALIA GRYBAUSKAITE’NİN Resmi Ziyareti Kapsamında TÜRKİYE – - Ankara Sanayi Odası

LİTVANYA CUMHURBAŞKANI SAYIN DALIA GRYBAUSKAITE’NİN Resmi Ziyareti Kapsamında TÜRKİYE –

    28 Kasım 2014

Tarih: 28.11.2014 
İşareti: 05/5000-3443
İrtibat:dim@aso.org.tr
 
Sayın Üyemiz,
 
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan alınan bir yazıda, Litvanya Cumhurbaşkanı Sayın Dalia Grybauskaitė’nin Türkiye’ye resmi ziyareti kapsamında, DEİK organizasyonu ve Litvanya Ticaret ve Sanayi Odası ile Enterprise Lithuania işbirliğiyle 09 Aralık 2014 Salı günü saat 09. 00 – 14. 30 arasında “Türkiye – Litvanya İş Forumu”nun İstanbul Conrad Hotel’de düzenleneceği iletilmektedir. Konuk Cumhurbaşkanı ile beraber her iki ülke Ekonomi Bakanları Sayın Nihat Zeybekci ve Sayın Evaldas Gustas’ın İş Forumu’na katılımlarının beklendiği ifade edilmektedir.
 
Bilgi ve iletişim teknolojileri, lazer teknolojileri, biyoteknoloji, lojistik ve ulaştırma,kereste, gübre, hayvan yemleri (büyükbaş, küçükbaş ve kanatlı), süt ve et ürünleri gibi gıda ve hayvancılık sanayi ürünleri alanlarında faaliyet gösteren Litvanya firmalarından üst düzey temsilcilerin yer aldığı işadamları heyeti ile ikili firma görüşmelerinin gerçekleştirilebileceği belirtilmektedir. Litvanya’dan katılım sağlayacak üst düzey iş dünyası temsilcilerinin yer alacağı heyetin listesi ile Türkiye – Litvanya İş Forumu’nun taslak programı ekte yer almaktadır.
 
Bu çerçevede, Forum’a kaılmak isteyen üyelerimizin katılım teyitlerini ekte yer alan katılım formu aracılığıyla 5 Aralık 2014 Cuma günü mesai bitimine kadar DEİK’e (Aycan Damalı, 0212 339 50 74) iletmeleri gerekmektedir.
 
Bilgilerinize sunarız.
 
 
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası
 
Ekler: