Letonya Litvanya Ziyareti - Ankara Sanayi Odası

Letonya Litvanya Ziyareti

    14 Haziran 2012

Tarihi : 14.06.2012
İşareti : 05/5000-2010
İrtibat : dim@aso.org.tr 
 
Sayın Üyemiz,
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan bir yazıda, Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül’ün, 1-5 Temmuz 2012 tarihlerinde, Letonya (1-3 Temmuz) ve Litvanya’ya (3-5 Temmuz) resmi bir ziyaret gerçekleştireceği belirtilmekte olup, söz konusu ziyarette, TOBB ve DEİK işbirliğinde, bir özel sektör heyeti ziyareti gerçekleştirileceği bildirilmiştir.
 
Söz konusu ziyaret kapsamında, Türk ve anılan ülkelerin iş dünyası temsilcilerinin geniş katılımıyla, Sayın Cumhurbaşkanımızın da onurlandıracağı “Türkiye Letonya İş Forumu” Riga’da “Türkiye-Litvanya İş Forumu” ise Vilnius’ta düzenleneceği bildirilmektedir. İş Forumu kapsamında, katılımcıların sektörlerine ve taleplerine göre firma eşleşmeleri düzenlenmesi öngörüldüğü belirtilmektedir.
 
Letonya’da önümüzdeki dönemde gündeme gelebilecek büyük çaplı projelere ilişkin bilgilere Letonya bilgi notlarına ve ikili görüşmeler ile ilgilenen Litvanya firma listesine;
–          http://www.deik.org.tr/D-30/Duyurular.html adreslerinden erişilebilmektedir.
Ziyaretin, konaklama, uçak, transferler, yemek vb. organizasyon giderlerini karşılamak üzere, katılımcıların 1.500 Euro avans ödemeleri beklenmekte olup, ziyarete katılacak firma temsilcileri için son başvuru tarihi, 15 Haziran 2012, Cuma günü mesai saati bitimine kadar uzatıldığı ifade edilmektedir.
Ziyarete katılmak isteyen üyelerimizin aşağıda verilen, DEİK’in T.İş Bankası Beyoğlu Şubesi TR67 0006 4000 0021 0113 3145 86 nolu Euro hesabına, 1500 Euro tutarındaki avans ödeme bedelinin ödendiğini gösteren, katılımcının isminin ve Letonya-Litvanya ziyaretinin ibaresinin de kayıtlı olduğu ödeme dekontu ile birlikte en geç 15 Haziran 2012, Cuma günü mesai saati bitimine kadar letonyalitvanya@tobb.org.tr, adresine ve/veya 0312 218 22 09 numaralı faksa iletmeleri gerekmektedir.
 
Ayrıca, ziyarete katılmak isteyen üyelerimizin ekte yer alan, “Letonya-Litvanya Ziyareti Özel Sektör Heyeti Başvuru Formu” na yüksek çözünürlüklü ve jpeg formatında bir resim ekleyip, eksiksiz doldurarak, en geç 15 Haziran 2012, Cuma günü mesai saati bitimine kadar letonyalitvanya@tobb.org.tr, adresine iletmeleri gerekmektedir.
 
TOBB tarafından KOSGEB desteğine başvurulması öngörülmektedir. KOSGEB desteğinden faydalanmak isteyen firmaların ekte verilen “Letonya-Litvanya Ziyareti Özel Sektör Heyeti Başvuru Formu”nda taleplerini mutlaka belirtmeleri gerekmektedir. Ziyaretin KOSGEB desteği kapsamına alınması halinde, talepte bulunan firmalara işlemlere başlamaları için bilgi verilecektir.
 
Katılım ücreti ve organizasyon hizmetleri, katılımcıların sayısına göre tespit edilmektedir. Bu itibarla, katılım teyidini bildirip, avans ödemelerini yapmış olan katılımcıların ziyarete katılmaktan vazgeçmeleri halinde, en geç 23 Haziran 2012 saat 17.00’ye kadar TOBB’a yazılı olarak bildirmeleri kaydıyla avans olarak yapılan ödeme iade edilebilecektir.
 
Anılan ülkelere seyahat eden iş adamlarının Schengen vizesine sahip olmaları gerekmektedir. Schengen vizesi olmayanların Ankara’daki Letonya Büyükelçiliğine başvurmaları gerekmektedir. Vize için gerekli evraklar ve form ekte yer almaktadır.
 
Vize başvuruları katılımcıların kendileri tarafından yapılacak olup, ziyarete katılacak olan özel sektör heyetinin bilgileri Letonya Büyükelçiliği’ne TOBB tarafından iletilecektir.
 
Bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası
 
EKLER
 
Letonya vize bilgi için:
Sn. Nurçin Özin
Tel : 0312 405 61 36 ; e-posta : Nurcin.Ozin@mfa.gov.lv 
 Reşit Galip Cad. No: 95 G.O.P. Çankaya/ANKARA