Kuveyt Sağlık Projeleri - Ankara Sanayi Odası

Kuveyt Sağlık Projeleri

    5 Temmuz 2012

Tarihi : 05.07.2012
İşareti : 05/5000-2213
İrtibat : dim@aso.org.tr 
 
Sayın Üyemiz,
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan bir yazıda, Kuveyt Ticaret Müşavirliğimizden alınan bir yazıya atfen, Kuveyt Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı tarafından, Bakanlıkları tarafından ihale edilecek 6 adet hastane projesi bulunduğu ve bunlardan 2 adedinin yıl bitmeden ihalesinin ilan edileceğinin belirtildiği ifade edilmektedir. Bu hastane projeleri için daha önce ön yeterliliği geçmiş olan 17 firmanın katılım sağlayabileceğinin ifade edildiği belirtilerek, ayrıca adı geçen projeler için gelecek firmalarımızın daha önceden fiyat teklifi sunmamış ve bu 17 firma arasında yer alan Kuveytli firmalar ile temasa geçerek ihaleye katılım sağlayabilecekleri kaydedilmektedir.
 
Yazıda devamla, Kuveytli yetkilinin, Bakanlıklarının yanı sıra Bayındırlık Bakanlığının da ihale edeceği 4 hastane ihalesi bulunduğu, bahse konu ihaleler arasında farklar olduğunu, kendileri tarafından ilan edilen hastaneleri donanımlı olarak, tıbbi cihazları da içerecek şekilde ihale edildiğini ifade ettiği belirtilmektedir. Bayındırlık Bakanlığı tarafından yapılan ihalelerin ise sadece inşaat kısmını kapsadığı, Bakanlıklarının ise ihalelerine ön yeterliliği geçmiş bulunan 1 firma / ortaklık başvurabilir iken, Bayındırlık Bakanlığı ihalelerine ENR Global listesinde yer alan Bakanlığın davet ettiği firmaların ihaleye başvurma haklarının bulunduğunu ifade ettiği bildirilmektedir. 
 
Bu çerçevede, konu ile ilgilenebilecek üyelerimizin, aşağıda iletişim bilgileri verilen Kuveyt Ticaret Müşavirliğimiz ile iletişime geçebilecekleri vurgulanmaktadır.
 
Bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası
 
Kuveyt Ticaret Müşavirliği
Adres: PO Box: 24517 Safat 13106 Kuwait
Tel No: +965 22 56 06 58
Faks No: +965 22 56 06 73