Küresel Ticaret Kalkınma Haftası 2014 - Ankara Sanayi Odası

Küresel Ticaret Kalkınma Haftası 2014

Tarih: 08.10.2014  
İşareti 05/5000-3004
 
Sayın Üyemiz,
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan bir yazıda, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’ndan alınan bir yazıya atfen; 2014 Küresel Ticaret Kalkınma Haftası’nın (Global Trade Development Week) Birleşik Arap Emirlikleri Ekonomi Bakanlığı himayelerinde, çok sayıda sponsor firma, medya ve kurum ortakları desteği ile 27-29 Ekim 2014 tarihlerinde Dubai’de düzenleneceği bildirilmektedir.
Kamu ve iş dünyası liderleri özel sektör girişimcileri ve akademisyenleri buluşturacak etkinlik vesilesiyle özel ekonomik bölgeler, ihracatın finansmanı, endüstriyel kalkınma ve gümrük işlemlerinin ve ticaretin kolaylaştırılması alanlarında bilgi ve tecrübe paylaşımı ile yeni işbirlikleri fırsatlarının değerlendirileceği anlaşılmaktadır. Etkinlik kapsamında ayrıca belli bir tutar karşılığında özel sektör temsilcilerine 27-28 Ekim 2014 tarihleri arasında sergi fırsatlarının da sunulduğu ifade edilmektedir. Ayrıca, özel sektör temsilcilerinin 2.500,-$ karşılığında (konaklama dahil ekonomik paket) etkinliğe katılım sağlayabileceği ve tüm katılımcıların konaklama ve uçak masraflarının kendi birimlerince karşılanacağı belirtilmektedir.
Söz konusu etkinliğin broşürü ve katılım formu TOBB web sayfası (www.tobb.org.tr) sağ panelindeki “Uluslararası İş İmkanları/Yurt Dışı Etkinlikler” başlığı altında yer almaktadır.
Bilgilerinize sunarız.
      
        
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası