KOSOVA Ticaret Ve Yatırım Heyeti İle Toplantı - Ankara Sanayi Odası

KOSOVA Ticaret Ve Yatırım Heyeti İle Toplantı

Tarih: 19.11.2014 
İşareti: 05/5000-3368
İrtibat:dim@aso.org.tr
 
Sayın Üyemiz,
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan bir yazıda, Kosova Türkiye Ticaret Odası (KTTO), Kosova Ekonomi Odası (OEK) ve Kosova’daki Amerikan Ticaret Odası (Amcham) işbirliğinde 26-29 Kasım 2014 tarihleri arasında bir iş heyetinin Türkiye’ye bir ziyaret gerçekleştirmeyi planladığı ifade edilmektedir.
 
Bu kapsamda, 27 Kasım 2014 tarihinde TOBB Sosyal Tesisler 1-2-3 nolu salonlarında Kosova Ticaret ve Yatırım  Heyeti ile bir toplantı gerçekleştirileceği ve toplantının ardından, arzu eden firmalarımızın, katılımcı Kosovalı firmalar ile ikili görüşmelerini gerçekleştirebilecekleri iletilmektedir.
 
Kosova tarafından katılacak ithalatçı pozisyonundaki firmalar, ikili iş görüşmeleri çerçevesinde firmalarımızın ihracatlarının geliştirilmesi ve yatırım firsatlan sunması açısından önemlidir. Bu bakımdan söz konusu görüşmelerin Türk firmalarımıza fayda sağlayacağı öngörülmektedir.
 
Kosova’dan katılım sağlaması beklenen firmaların listesi ve faaliyet alanlarına dair bilgiler TOBB web sitesinin (‘www.tobb.org.tr’) “Hizmetler/Uluslararası İş İmkânları-Yurt İçi Etkinlikler” bölümünde yer almaktadır. Söz konusu ekinliğin programı TOBB web sitesinde bilahare duyurulacaktır. İkili görüşme gerçekleştirecek firmalarımızın, görüşme gerçekleştirmek istedikleri Kosovalı firmayı belirtip, ekte ve web sitesinde yer alan katılım formunu eksiksiz bir şekilde doldurarak TOBB’a e-posta yoluyla (‘guIsen.kocabas@tobb.org.tr’) iletmeleri gerekmektedir. İkili görüşme listesi, ulaşan e-posta sırasına göre oluşturulacaktır.
 
Bilgilerinize sunarız.
 
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası