KÖRFEZ-SUKUK Fonları Forumu - Ankara Sanayi Odası

KÖRFEZ-SUKUK Fonları Forumu

    19 Ocak 2012

Tarihi : 19.01.2012
İşareti : 05/5000-263
 
İrtibat : dim@aso.org.tr 
 
Sayın Üyemiz,
 
Dünyanın en büyük petrol ve doğalgaz kaynaklarına sahip Körfez bölgesi (Suudi Arabistan-Birleşik Arap Emirlikleri- Bahreyn – Kuveyt – Katar – Umman) fonlarının toplam değeri 2,5 trilyon doları, yurt dışı yatırımları ise 1.8 trilyon doları geçmektedir. ABD ve dünyadaki diğer gelişmiş ülkeler dahi likidite açıklarını kapatmak için Körfez ülkelerindeki yatırım fonlarına yoğunlaşmış durumdadır. Diğer taraftan; Körfez fonları, ABD mortgage krizinden ve Ortadoğu ülkelerindeki siyasi olumsuzluklardan etkilendiği için daha güvenli ve daha cazip Türkiye projelerine yönelmektedir. Bu dönemde Ülkemiz, cazip projelerini körfez finansal enstrümanlarına entegre ederek Körfez fonlarından 50 milyar dolar sermaye çekebilme potansiyeline sahiptir.
 
Bu amaçla; sektörel yatırımcılarımız, sanayicilerimiz, kamu-yerel yönetimler ve özel işletmecilerimizin varlık-tesis-işletme-yatırım ve projelerine endeksli olarak pre-finansman veya re-finansman sağlayacak, Körfez kaynaklı SUKUK Fonları hakkında bilgilendirilmesi amacıyla Odamız ev sahipliğinde ve Gulf–Turk Capital & Körfez Platformu & ELİT Consultant organizasyonu ile 26 Ocak 2011 Perşembe günü, Körfez Ülkelerindeki ve Dünya’daki SUKUK uygulamaları ve Proseslerini içeren “Körfez-SUKUK Fonları Forumu” gerçekleştirilecektir.
 
Programa; SUKUK Fonları konusunda Londra ve Körfez borsalarında operasyonel işlemleri gerçekleştiren profesyoneller ile İngiliz Hukuk şirketleri temsilcileri, Körfez fon kuruluşları ve bankaları ile fon yapılandırma yöneticileri, ülkemizden SPK ve Maliye mevzuatlarına vakıf uzmanlar katılacaktır. Forumda, Türkiye’deki kamu-yerel-özel sektör yatırımlarına ilişkin Körfez fonları ve Körfez kuruluşları ile işbirliğinin geliştirilmesine yönelik analizler yapılacak, yöntem ve stratejiler değerlendirilerek,  uygulamaya yönelik sunumlar gerçekleştirilecektir. Son bölümde ise katılımcıların soru ve öngörüleri ele alınacaktır.
 
Söz konusu toplantıya katılmak isteyen üyelerimizin ekte yer alan katılım formunu doldurularak katılımlarını 24 Ocak 2012 Salı günü mesai bitimine kadar Araştırma ve Yönlendirme Müdürlüğü’ne (E-posta: dim@aso.org.tr, Tel: 417 12 00/1211-1212) bildirmeleri gerekmektedir.
 
Bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası
 
 
KÖRFEZ FONLARI VE SUKUK FORUMU
PROGRAM
 
Körfez Ülkelerindeki ve Dünya’daki SUKUK Uygulamaları
26 OCAK 2012
ANKARA SANAYİ ODASI
Zafer Çağlayan Meclis Salonu
                                                                                                       
13:00- 14:00
 
KAYIT ve KOKTEYL