Körfez İşbirliği Konseyi 2. Forumu - Ankara Sanayi Odası

Körfez İşbirliği Konseyi 2. Forumu

    18 Ağustos 2016

Tarihi   : 18.08.2016
İşareti   : 05/5000-1731

İrtibat  : dim@aso.org.tr

Sayın Üyemiz,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) alınan bir yazıda, “TOBB-FGCCC Türkiye KİK 2. Forumu”nun 1-2 Kasım 2016 tarihinde Bahreyn’de gerçekleştirileceği; Bahreyn Başbakanı Şeyh Khalifa bin Salman Al Khalifa’nın himayelerindeki Forum’un TOBB, Körfez İşbirliği Konseyi Odaları Federasyonu (FGCCC) ve Bahreyn Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde düzenleneceği bildirilmektedir.

Söz konusu yazıda, TOBB-FGCCC Türkiye KİK 2. Forumu’na Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) üyesi Bahreyn, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt, Katar ve Umman iş ve finans çevrelerinden yaklaşık 500 civarında firmanın katılımının ve ülkemizden Forum’a iştirak edecek firmalarla iş görüşmelerinin gerçekleştirilmesinin öngörüldüğü belirtilmektedir.

Yazının devamında, Forum kapsamında altyapı, mega projeler, teknik müşavirlik, bankacılık ve finans, sağlık, ilaç ve tıbbi ekipmanlar, yenilenebilir enerji, petrol ve doğal gaz, tarım, gıda, ulaştırma, lojistik ve franchising gibi sektörlerde iş imkanları, karşılıklı ticaret ve yatırımda karşılaşılan sorunların ele alınmasının öngörüldüğü ifade edilmektedir. Ayrıca Forum kapsamında, Türkiye ve KİK üyesi ülke firmaları arasında teknik müşavirlik, tarım ve gıda, yenilenebilir enerji, enerji, petrol ve doğal gaz, savunma sanayi, bankacılık, finans ve sigorta, gayrimenkul, otomotiv ve yan sanayi, kimyasal ürünler, kozmetik ve temizlik ürünleri, inşaat ve altyapı, inşaat malzemeleri, sağlık ve ilaç, bilişim teknolojileri, makine ve teçhizat, madencilik, tekstil ve konfeksiyon, turizm, ulaştırma ve lojistik, elektronik ve telekomünikasyon ve franchising sektörleri başta olmak üzere ikili görüşmeler gerçekleştirilmesi imkanının sağlanacağı belirtilmektedir.

Ziyarete katılmak isteyen firma temsilcilerinin konaklama, uçak, transferler, yemek vb. organizasyon giderlerini karşılamak üzere TOBB- T. İş Bankası Akay Şubesi (Şube Kodu: 4201, Swift: ISBKTRIS) TR670006400000242010012766 numaralı Dolar hesabına 500,- (Beş Yüz) Dolar ön avans bedeli ödemelerinin gerektiği; katılım bedelinin kesinleşmesini takiben, bakiye tutarın ziyaret öncesinde katılımcılardan ayrıca tahsis edileceği bildirilmektedir. Ziyarete katılmak isteyen firma temsilcilerinin (http://kik.tobb.org.tr) adresinde yer alan “TOBB-FGCCC; Türkiye-KİK 2. Forumu Katılım Formu”nu doldurmaları, yüksek çözünürlüklü ve “jpeg” formatında bir fotoğraf, pasaportun renkli kısmı ile avans bedelinin ödendiğini gösteren dekontunun da kik@tobb.org.tr e-posta adresine en geç 10 Ekim 2016 tarihine kadar iletmeleri gerekmektedir.

Yazıda, kişi başı organizasyon giderlerinin, katılımcıların sayısına göre tespit edildiği; bu itibarla, katılım teyidini bildirip avans ödemesini yapmış olan katılımcıların ziyarete katılmaktan vazgeçmeleri halinde, en geç 3 Ekim 2016 Cumartesi günü mesai bitimine kadar TOBB’a yazılı olarak bildirmeleri halinde avans olarak yapılan ödemenin iade edilebileceği ifade edilmektedir.

Söz konusu Forum’un taslak programına TOBB web sayfası (www.tobb.org.tr) “Hizmetler” başlığı altındaki “Uluslararası İş İmkanları/Yurt Dışı Etkinlikler” bölümünden ulaşılabilmektedir.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla

Ankara Sanayi Odası