Knowledgexpo İnovasyon Ve Ar-Ge 2014 Fuarı - Ankara Sanayi Odası

Knowledgexpo İnovasyon Ve Ar-Ge 2014 Fuarı

    25 Nisan 2014

Tarih: 25.04.2014                                        
İşareti: 05/5000-1351
 
Sayın Üyemiz,
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan bir yazıda, Yeni Delhi Büyükelçiliğimizden alınan yazıya atfen, 20-22 Kasım 2014 tarihlerinde Delhi’de “Knowledgexpo 2014” isimli bir fuar düzenleneceği, Hindistan Bilim ve Teknoloji Birimi, İnsan Kaynaklan Gelişim Bakanlığı, Sanayi Politikaları ve Tanıtım Birimi ile Ulusal İnovasyon Konseyi gibi resmi kurumlarla ortak olarak organize edilecek söz konusu fuar kapsamında bilgi, inovasyon ve Ar-Ge alanlarında faaliyet gösteren tüm aktörlerin bir araya getirilerek bu alanlardaki işbirliğinin artırılmasının amaçlandığı, Hindistan’ın bu alandaki ilk ve en büyük etkinliği olması öngörülen söz konusu fuara ülkemizin katılımcı olarak davet edilmekte olduğu, fuar kapsamında ülkemizin bilgi, inovasyon ve Ar-Ge alanlarındaki tecrübe ve birikimini gösterebileceği, ayrıca bu alanlarda Hindistan ve diğer katılımcı ülkelerle işbirliğini ilerletebileceğinin kaydedildiği belirtilmektedir.
 
Yazıda devamla, ülkemizin fuar kapsamında düzenlenecek olan 14. Dizayn Zirvesi, 4. Küresel Üniversite ve Yüksek Öğretim Zirvesi, 6. Entelektüel Mülkiyet Haklan Zirvesi ve 4. İnovasyon ve Girişimcilik Zirvesine konuşmacı olarak katılabileceği ifade edilmektedir.
 
Fuar kapsamında ülkemizin en az 200 metrekare (metrekaresi 300 ABD Dolan) net kurulu alana sahip veya en az 225 metrekare (metrekaresi 250 ABD Dolan) boş alana sahip bir pavyonda tanıtımını yapabileceği, ülkemizden katılacak heyet için 20 kişiye kadar katılım ücreti talep edilmeyeceği, ayrıca ülkemize 250 adet ziyaretçi bileti verileceği, fuarın tanıtımının yapılacağı web sitesinde, broşür ve afişlerde, medya reklamlarında ülkemize yer verileceği, ayrıca talep edilmesi durumunda hükümetler arası veya işadamları arası görüşmelerin ayarlanabileceği, bu görüşmeler için ülkemize toplantı salonu tahsis edileceği belirtilmektedir.
 
Fuara ilişkin ayrıntılı bilgiye, TOBB web sitesi (www.tobb.org.tr) sağ panelinde “Hizmetler” başlığı altındaki “Uluslararası İş İmkanları/Yurt Dışı Etkinlikler” bölümünden ulaşılabilmektedir.
 
Bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla
Ankara Sanayi Odası