Kırgızistan ve Özbekistan’a ilişkin Bilgi Talebi - Ankara Sanayi Odası

Kırgızistan ve Özbekistan’a ilişkin Bilgi Talebi

Tarihi   :  23.09.2009
İşareti    : 5/5000 – 3474
Yanıt      : dim@aso.org.tr 
 

Sayın Üyemiz;

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan bir yazıda, Türk – Kırgız Hükümetlerarası Karma Ekonomik Komisyon (KEK) VI.Dönem Toplantısı’nın, Sanayi ve Ticaret Bakanı Sn. Nihat ERGÜN eşbaşkanlığında, 18 – 20 Ekim 2009 tarihlerinde Kırgızistan’da gerçekleştirilmesinin planlandığı bildirilmektedir.

Yazıda ayrıca, Sn. Bakanımızın Kırgızistan’daki toplantıyı müteakip, aynı tarihlerde Özbekistan’a da resmi bir ziyarette bulunacağı bildirilmektedir. Sözkonusu KEK Toplantısı ve Sn. Bakanımızın Özbekistan’da yapacağı resmi temaslar çerçevesinde faydalanmak üzere Kırgızistan ve Özbekistan ile mevcut ilişkiler, iki ülke arasında var olan ticari ve ekonomik alanlardaki mevcut işbirliğinin geliştirilmesine yönelik görüş ve öneriler ile toplantıda gündeme alınmasında fayda görülen hususlar ile ilgili görüş talep edilmektedir.

Bu çerçevede, konu ile ilgili görüşleri olan üyelerimizin, Kırgızistan ve Özbekistan’a yönelik ayrı ayrı sayfalarda yer alacak şekilde görüşlerini en geç 25 Eylül 2009 tarihine kadar Odamız Araştırma ve Yönlendirme Müdürlüğü’ne (Eposta: dim@aso.org.tr ) iletilmeleri hususunu bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

Ankara Sanayi Odası