Kırgızistan’daki Hes Projeleri - Ankara Sanayi Odası

Kırgızistan’daki Hes Projeleri

Tarih: 04.02.2013 
İşareti: 05/5000-346
 
 
Sayın Üyemiz,
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan bir yazıda , Kırgızistan Küçük ve Orta Ölçekli Enerji Üretimi Projeleri Kurumu Genel Müdürü Valery Dil’in Kırgızistan’daki Bişkek Büyükelçiliğimizi ziyaret ettiği bildirilmektedir. Valery Dil’in ziyarette, üretim potansiyeli çok yüksek olan Kırgızistan’da halihazırda küçük ve orta ölçekli 41 yenilenebilir enerji üretim santrali tespit edildiğini ve söz konusu santralleri geliştirmek için çalışma başlattıklarını ifade ettiği belirtilmektedir.
 
Ziyarette devamla, Kırgızistan’da 2013 yılının Kasım ayma kadar beş HES’in devreye sokulmasının planlandığı ve Türkiye’den uzmanların gelmesi halinde karşılamaya ve bilgilendirmeye hazır olduklarının ve ülkemizle pilot çalışmalar yürütebileceklerinin ifade edildiği belirtilmektedir.
 
Bu çerçevede, konuya ilgi duyabilecek yatırımcılardan oluşacak bir heyetin, işbirliği imkânlarını görüşmek üzere Kırgızistan’ı ziyaretinde yarar görüldüğü ifade edilmektedir.
 
Ziyarete ilişkin henüz bir program bulunmamakla beraber konuya ilgi duyacak firmalarımızın belirlenmesi bakımından, ilgi duyanların 15 Şubat 2013 tarihine kadar Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (e-posta: kaan.aaffarogIu@tobb.org.tr) bildirilmesi gerektiği belirtilmektedir.
 
Bilgilerinize,
 
Saygılarımızla
Ankara Sanayi Odası