Kenya-Tanzanya Ticaret Heyeti - Ankara Sanayi Odası

Kenya-Tanzanya Ticaret Heyeti

Tarihi     : 12.02.2009
İşareti   : 5/5000 –731
Yanıt     : dim@aso.org.tr

 

Sayın Üyemiz,  

T.C. Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı’ndan alınan bir yazıda, Cumhurbaşkanımız Sn. Abdullah Gül başkanlığında, Dış Ticaret Müsteşarlığı koordinatörlüğü, İstanbul İhracatçı Birlikleri (İİB) Genel Sekreterliği organizasyonu ve Türkiye İş Adamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) işbirliği ile 20-23 Şubat 2009 tarihleri arasında, Kenya-Tanzanya’ya yönelik olarak bir “Türk Ticaret Heyeti Programı” düzenleneceği belirtilmektedir.

Bu çerçevede, gıda, gıda işleme makine ve tesisleri, tarım makine ve ekipmanları, otomotiv yedek parça, yapı malzemeleri, tarım kimyasalları, balıkçılık, deri işleme, hazır giyim, tıbbi cihazlar ve ilaçlar, ev teçhizatı sektörleri başta olmak üzere dış pazarlarla ilgilenen imalatçılar ve ihracatçılar ile turizm, altyapı yatırımları ve madencilik sektörleri ile ilgilenen yatırımcı firmalarımızın tanıtımı, Orta Afrika pazarına girme ve Pazar paylarında artış sağlanması ile iki ülke iş çevreleri arasında iş birliği imkanlarını arttırabilmek amacıyla düzenlenen söz konusu Ticaret heyeti Programı’na uluslararası standartlara uygun ürünler imal ve ihraç eden tüm firmaların katılmasında yarar görüldüğü ifade edilmektedir.

Ticaret heyeti programı kapsamında, Kenya-Tanzanya’da iki ülke üst düzey yetkililerinin katılımıyla bilgilendirme semineri gerçekleştirilmesinin planlandığı, ayrıca iş adamları arasında ikili iş görüşmelerinin yapılacağı bildirilmektedir.

Kenya-Tanzanya Ticaret Heyeti’ne katılmak isteyen üyelerimizin 18 Şubat 2009 Çarşamba günü mesai bitimine kadar İstanbul İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği’ne (e-posta: ssagban@iib.org.tr, Faks: 0212 454 05 01/02, Tel: 0212 454 05 00)başvurmaları hususunu bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,  

Ankara Sanayi Odası