KEİ Vergi Forumu Hk. - Ankara Sanayi Odası

KEİ Vergi Forumu Hk.

    9 Ekim 2012

Tarihi  : 09.10.2012
İşareti : 05/5000-3139
İrtibat : dim@aso.org.tr 
 
Sayın Üyemiz,
 
Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği’nden alınan bir yazıda, ülkemizin 1 Temmuz 2012 tarihi itibariyle 6 aylık bir süre için üstlendiği Karadeniz Ekonomik İşbirliği Örgütü (KEİ) Dönem Başkanlığı süresince yürütülecek faaliyetler çerçevesinde, Maliye Bakanlığımızca, 20-23 Kasım 2012 tarihleri arasında, Antalya’da “Küresel Eğilimler Işığında KEİ Bölgesinde Uluslararası Vergi Uygulamaları” konulu KEİ Vergi Forumu düzenlenmesinin öngörüldüğü bildirilmektedir.
 
Ayrıca, bahsekonu Forumun, bölge ülkelerinin Maliye Bakanlarını, üst düzey maliye bürokratlarını, uzman ve akademisyenler ile uluslararası örgütlerin temsilcilerini, vergi konularını tartışmak üzere bir araya getirmeyi ve tarafların uluslararası vergi uygulamaları konusunda görüş alışverişinde bulunabilecekleri ve en iyi ülke uygulamalarını paylaşabilecekleri bir platform işlevi görmesinin amaçlandığı belirtilmektedir.
 
Yazıda devamla, Forumun “Küresel Ekonomik Kriz Döneminde Basiretli Mali Duruş” başlıklı ilk oturumunda, Maliye Bakanı Sn. Mehmet ŞİMŞEK, Rusya Maliye Bakanı Sn. Anton Germanovich SILUANOV, Yunanistan Maliye Bakanı Sn. Yannis STOURNARAS ve Bulgaristan Maliye Bakanı Simeon DJANKOV’un panelist olarak yer almak üzere davet edildiği ve bu kapsamda, özellikle bölge ülkeleriyle ilişki içerisinde olan işadamlarımızın da, bölgeye ilişkin vergi politikaları ve mali konulara yönelik bilgi edinmeleri, ayrıca ülkelerdeki gelişmeleri takip edebilmeleri amacıyla Foruma katılmalarının öngörüldüğü ifade edilmektedir.
 
Yazıda son olarak, organizasyon masraflarının katılımcıların kendileri tarafından karşılanacak olduğu belirtilmekte ve taslak program ve katılım formu ekte sunulmaktadır
Başvuruların 15 Ekim 2012 tarihine kadar Maliye Bakanlığı Gelir Politikaları Genel Müdürlüğüne (E-posta: baksakal@malive.gov.tr; Faks: 0312 4152693) iletilmesi gerekmektedir.
 
Saygılarımızla
Ankara Sanayi Odası