Katar Ticaret Heyeti hk. - Ankara Sanayi Odası

Katar Ticaret Heyeti hk.

Tarihi     : 05.02.2010
İşareti    : 5/5000 – 459
Yanıt      : dim@aso.org.tr  
 
 
Sayın Üyemiz, 
 
T.C. Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı’ndan alınan bir yazıda, Başbakanımız Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN’ın beraberinde resmi ve özel sektör temsilcilerinden oluşan bir heyet ile 13 – 14 Şubat 2010 tarihleri arasında Katar’a yönelik resmi bir ziyaret gerçekleştireceği belirtilmektedir.
 
Söz konusu ziyaret ile eş zamanlı olarak Devlet Bakanı Sn. Zafer ÇAĞLAYAN’ın da katılımlarıyla, Dış Ticaret Müsteşarlığı koordinatörlüğü, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) organizasyonu ile İstanbul Maden ve Metal İhracatçı Birlikleri (İMMİB) Genel Sekreterliği tarafından, Katar’a yönelik bir Ticaret ve Müteahhitlik Heyeti Programı düzenleneceği ifade edilmektedir.
 
Söz konusu Ticaret Heyetine, müteahhitlik, müşavirlik, inşaat malzemeleri sektörlerinden firmaların katılabileceği bildirilmektedir.
 
Söz konusu program kapsamında, Katar’ın “Doha” şehrinde Türk ve Katar’lı iş adamları arasında ikili iş görüşmelerinin gerçekleştirilmesi; ayrıca ilgili ülkenin iş çevrelerinin de katılımıyla Türk yurtdışı müteahhitlik ve ihracat potansiyelinin tanıtımının yapılacağı ve iki ülke arası işbirliği olanaklarının değerlendirileceği “Türk-Katar İş Forumu”nun düzenlenmesinin lanlandığı belirtilmektedir. Söz konusu Pazar hakkında daha ayrıntılı bilgi için aşağıda iletişim bilgileri yer alan Ülke Masası Uzmanı ile bağlantı kurulması gerekmektedir.
 
Katar Ticaret Heyetine katılmak isteyen üyelerimizin 09 Şubat 2010 Salı günü mesai bitimine kadar İstanbul Maden ve Metal İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği’ne başvurmaları hususunu bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası  
 
 
Başvuru için:
 
İMMİB Yetkilileri:
 
Selçuk BAĞDATLI, Tel: 0212 454 09 79, E-posta:bagdatlis@immib.org.tr
 
Abdullah KESKİN, Tel: 0212 454 09 70
 
 
 
 
Katar Pazarı Hakkında Ayrıntılı Bilgi İçin:
 
Katar Ülke Masası Uzmanı: Ayper SÖNMEZ
 
Tel: 0312 4172223/330, E-mail: aypersb@igeme.gov.tr