Kartaca Yatırım Forumu – Tunus Hk. - Ankara Sanayi Odası

Kartaca Yatırım Forumu – Tunus Hk.

Tarihi     : 30.05.2011
İşareti    : 05/5000-1751
 
Sayın Üyemiz,
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan bir yazıda, Dış Ticaret Müsteşarlığı’nın yazısına atfen, Dış Ticaret Müsteşar Yardımcısı Sayın Bülent Uğur Ecevit başkanlığında teknik bir heyet tarafından, 4-7 Nisan 2011 tarihlerinde Tunus’a resmi bir ziyaret gerçekleştirildiği iletilmektedir.
 
Yazıda devamla, bahse konu ziyaret sırasında Tunus’taki Türk yatırımlarının güvenliğinin sağlanması ve mevcut yatırım ortamının gözden geçirilmesi kapsamında Yabancı Yatırımları Teşvik Ajansı (FIPA) Genel Müdürü Noureddine ZEKRI ile bir görüşme düzenlendiği bildirilmektedir.
 
Söz konusu görüşme sırasında FIPA Genel Müdürü Noureddine ZEKRI tarafından Tunus’ta hali hazırda 3.200 yabancı sermayeli firmanın faaliyet gösterdiği, yeni dönemde izlenecek daha adil ve şeffaf politikalar sayesinde Tunus’ta yabancı doğrudan yatırımların artmasının planlandığı ve Türk firmaları tarafından mevcut durumda Tunus’ta gerçekleştirilecek yatırımlara müteşekkir kalacakları ifade edildiği vurgulanmaktadır.
 
Bu kapsamda, FIPA Genel Müdürü Noureddine ZEKRI tarafından, 17 Haziran 2011 tarihinde başkent Tunus’ta gerçekleştirilecek Kartaca Yatırım Forumunun adının değiştirilerek düzenlenmesinin planlandığı ve anılan Foruma Türk firmaları tarafından etkin bir katılım beklendiği belirtilmektedir.
 
Başvuru koşullarına ilişkin bilgilere, Türkiye Cumhuriyeti Tunus Büyükelçiliği ile aşağıda verilen iletişim bilgilerinden temasa geçilebilir.
 
Bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası    
             
Türkiye Cumhuriyeti Tunus Büyükelçiliği
Özlem Gülveren Aerts
Tel : +216 717 53 212
Faks : +216 717 66 988
E-posta : tunur@dtm.gov.tr