KAMERUN Sağlık Turizmi İşbirliği - Ankara Sanayi Odası

KAMERUN Sağlık Turizmi İşbirliği

    19 Mart 2015

Tarih: 18.03.2015
İşareti: 05/5000-720
İrtibat:dim@aso.org.tr
 
Sayın Üyemiz,
 
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan alınan bir yazıda,  T.C. Ekonomi Bakanlığı tarafından DEİK’e iletilen yazıya atfen, Hindistan’ın ilk mezoterapi kliniğinin sahibi olan Dr. Keerthi R. Patel’in, Kamerun’da kalp hastalıkları üzerine bir ön tanı merkez  açmayı planladığı ve tedavi edilemeyen Kamerunlu hastaların tedavisi için,  komplike kalp hastalıklarının tedavilerinde Türkiye’de uzman hastanelerle sağlık işbirlikleri üzerine görüşmeler gerçekleştirmek istediği iletilmektedir.

Dr. Patel Kamerun’da gerçekleştirmiş olduğu görüşmeler sonucu, Kamerunlu doktorların Türkiye’ye hasta gönderme konusuna sıcak baktıklarını belirtmektedir. 25-26 Mart 2015 tarihlerinde İstanbul’da ziyaretlerde bulunacak olan    Dr. Keerthi R. Patel, Kamerun ile sağlık turizmi işbirliği konusuyla   ilgilenen Türk sağlık sektörü yetkilileriyle görüşmeler yapmayı planlamaktadır. T.C. Yaounde Ticaret Müşavirliğimizin Kamerun sağlık sektörü hakkındaki  anket cevapları ekli dosyada bilgilerinize sunulmaktadır.

Kamerun ile sağlık turizmi işbirliğiyle ilgilenen ve Dr. Patel ile görüşmek isteyen üyelerimizin, Dr. Keerthi R. Patel ile (e-posta: drkeerthi@hotmail.com, tel:
09845002024, website: www.carboxy.in) doğrudan iletişime geçmeleri gerekmektedir.
 
Bilgilerinize sunarız.
 
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası