Kabil Yeni Şehir Projesi – SÜRELİDİR – - Ankara Sanayi Odası

Kabil Yeni Şehir Projesi – SÜRELİDİR –

    16 Haziran 2011

Tarihi :  16.06.2011
İşareti : 5/5000 – 1991
Yanıt : dim@aso.org.tr
 
Sayın Üyemiz, 
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan yazıda, Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı’ndan alınan bir yazıya atfen, Kabil’in kuzeyindeki Deh Sabz ve Bereket bölgelerinde yürütülecek Kabil Yeni Şehir Geliştirme Projesi kapsamında, bahse konu projenin “Master Planını” hazırlayan Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) desteğiyle, Afganistan Kentsel Kalkınma Bakanlığı, Yerel Yönetimler Bağımsız İdaresi, Kabil Belediyesi ve Kabil Yeni Şehir İmar Komitesine bağlı Yeni Kabil Şehri Geliştirme Projesi Bağımsız İdaresi (DCDA) yetkililerinden oluşan, 10 kişilik bir heyetin, 18 – 25 Haziran 2011 tarihleri arasında ülkemizi ziyaret etmesinin öngörüldüğü bildirilmektedir.
 
Sözkonusu ziyaret kapsamında, Afgan tarafının Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin MNOP Binası 3. Kat, 2 No’lu salonda, 14.00 – 17.00 saatleri arasında, yeni kurulacak olan şehir projesi ve yatırım imkanları hakkında bir seminer vermesi planlanmaktadır. Seminere, müteahhitlik, inşaat, inşaat malzemeleri, müşavirlik hizmetleri ile ulaştırma ve lojistik gibi altyapı ile ilgili sektörlerden temsilcilerin katılmalarının yararlı olacağı düşünülmektedir.
 
Bu çerçevede, bahse konu seminere katılmak isteyen üyelerimizin en geç 17 Haziran 2011 Cuma günü mesai bitimine kadar Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (Tel: 0312 218 22 32 eposta: zeynep.yurtsever@tobb.org.tr ) bildirmeleri hususunu bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla,
 
Ankara Sanayi Odası