IV. Uluslararası Astana Ekonomi Forumu - Ankara Sanayi Odası

IV. Uluslararası Astana Ekonomi Forumu

    29 Mart 2011

Tarihi :  29.03.2011
İşareti : 5/5000 –  1048
Yanıt : dim@aso.org.tr
 
 
 
Sayın Üyemiz, 
 
 
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan bir yazıda, Kazakistan’ın başkenti Astana’da IV. Uluslararası Astana Ekonomi Forumu’nun düzenleneceği bildirilerek, ana organizatörleri arasında Kazakistan Cumhuriyeti Sanayi ve Yeni Teknolojiler Bakanlığı’nın da yer aldığı etkinliğin, Kazakistan Cumhurbaşkanlığı İdaresi, Kazakistan Cumhuriyeti İktisadi Kalkınma ve Ticaret Bakanlığı, Samruk – Kazına Ulusal Refah Fonu, Dünya Bankası, İslam Kalkınma Bankası, Birleşmiş Milletler Avrupa Ekonomik Komisyonu ve diğer ulusal ve uluslararası kuruluşlar tarafından da desteklediği belirtilmektedir.
 
 
 
Sözkonusu yazıda devamla, dünyanın birçok ülkesinden işadamları, devlet ve hükümet yetkilileri, iş dünyası örgütlerinin üst düzey yöneticileri ve uluslararası kuruluş temsilcilerinden oluşan seçkin bir katılımcı kitlesini bir araya getiren bahse konu organizasyonun, etkili bir tanıtım ve iletişim olanağı sunduğu, nitekim, organizasyon internet sitesinde yer alan bilgiye göre, 01 – 02 Temmuz 2010 tarihlerinde yapılan III. Uluslararası Astana Ekonomi Forumu’na dünyanın 60’a yakın ülkesinden 2500’den fazla katılımcının iştirak ettiği, bu çerçevede, etkinliğin yeni işbirliği ilişkilerinin tesisi açısında önemli bir platform olduğunun değerlendirildiği ifade edilmektedir.
 
 
 
Aynı yazıda, IV. Uluslararası Astana Ekonomi Forumu’nun programının ve katılımcı listesinin devamlı güncellendiği, söz konusu bilgilerin organizasyonun internet sitesinden (http://aef.kz/en/aef2011/) takip edilebileceği vurgulanmaktadır.
 
 
 
Ayrıca, sözkonusu Forum’a katılmak için, internet üzerinden ön kayıt işleminin yapılması gerektiği, katılımcıların, arzu ettikleri takdirde indirimli konaklama imkanından yararlanabilecekleri, etkinlik ile ilgili detaylı bilgi için, DEİK’e (Elnur Osmanov, Tel: 0212 339 50 67, E-posta: eosmanov@deik.org.tr) müracaat edilebileceği bildirilmektedir.
 
Bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası