İtalyan Dış Ticaret Ve Tanıtım Ajansı Tarafından Yapılan İkili Görüşmeler - Ankara Sanayi Odası

İtalyan Dış Ticaret Ve Tanıtım Ajansı Tarafından Yapılan İkili Görüşmeler

    14 Eylül 2012

Tarihi  : 14.09.2012
İşareti : 05/5000-2889
İrtibat : dim@aso.org.tr 
 
Sayın Üyemiz,
 
İtalyan Dış Ticaret ve Tanıtım Ajansı İtalya Başkonsolosluğu Ticari İlişkileri Geliştirme Bölümün’den alınan bir yazıda, İtalya Başkonsolosluğu Ticari İlişkileri Geliştirme Bölümüne bağlı İtalyan Dış Ticaret ve Tanıtım Ajansı’nın, İtalyan ürünlerinin ve hizmetlerinin tanıtımını desteklemek ve İtalyan şirketlerinin uluslararası ilişkilerini güçlendirmek amacını taşıdığı bildirilmektedir. Türkiye’de “İtalyan Ticaret Merkezi” ismi ile tanınan şube, kurulduğu 1985 yılından beri İstanbul’da faaliyet göstermekte olup, İtalya ile ekonomik ve ticari ilişkiler kurmayı hedefleyen Türk şirketlerine destek vererek bilgi sağlamayı amaçlayan kuruluş, aynı zamanda İtalyan şirketlerinin Türk şirketleri ile ticari ilişkilerini güçlendirmeyi amaçladığı ifade edilmektedir. Yukarıda bahsedilen çerçevede, İtalyan Ekonomik Gelişmeler Bakanlığı ve İtalyan Plastik Makinaları Üreticileri Birliği (ASSOCOMAPLAST) işbirliğiyle, Türkiye’de, 8 Ekim 2012 tarihinde İstanbul’da, Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre Sergi Sarayı ‘Dolmabahçe Salonu’nda, ikili görüşmeler düzenleneceği belirtilmektedir.
 
8 EKİM 2012 İstanbul, Plastik Makina ve Teknolojileri İkili Görüşmeleri adı altında yapılacak ‘workshop’ ekseninde amaçlanan hedef, Türkiye -İtalya arası mevcut sektörel işbirliğini , ticari faaliyetleri ve yatırım projeri dahil tüm konuların kolaylıkla konuşulabileceği bir ‘Çalışma Platformu’ yaratmak dolayısıyla Türkiye – İtalya plastik ve kauçuk makinalari ve teknolojileri sektörlerinde faaliyet gösteren İtalyan plastik makina ve teknolojileri üreticileri ile Türk şirketlerini (Türkiye’de plastik ve kauçuk sektöründe faaliyet gösteren üreticileri şirketleri , makina ve teknoloji kullanıcıları (end-users), plastik makinası ithalatçıları/distribütörleri, kurumlar ve kuruluşlar dahil) bir araya getirmek, yeni işbirliği imkanları sağlamak ve her iki ülke  arasında mevcut ticaret hacmini geliştirmek olduğu belirtilmektedir. Dolayısıyla ikili görüşmelere katılan İtalyan firmalarının detaylı listesini, faaliyetleri ve sektörleri ile ilgili bilgi ekte yer almaktadır. Ayrıca aynı bilgilere ve İtalyan şirketlerinin kendi web adreslerinden de (ekte Italyan katılımcı listesinden veya www.iceistanbul.com web adresimizden) ulaşabilmektedir. İkili görüşmelerde, Türkçe/İtalyanca/Türkçe tercümanların ücretsiz hizmet verecekleri ifade edilmektedir.
 
Katılmak isteyen üyelerimizin katılımları için ekte  yer alan katılım formunu doldurup 20.09.2012 tarihine kadar İtalyan Dış Ticaret ve Tanıtım Ajansı İtalya Başkonsolosluğu Ticari ilişkileri’ne iletmeleri gerekmektedir.
 
Bilgileriniz sunarız.
 
Saygılarımızla
Ankara Sanayi Odası