İstihdam Seferberliği Toplantılarının İkincisi Ostim’de Yapıldı

    4 Mayıs 2018

Ankara Sanayi Odası, Sosyal Güvenlik Kurumu ve Türkiye İş Kurumu işbirliğiyle gerçekleştirdiği istihdam teşvikleri bilgilendirme toplantılarının ikincisi OSTİM’de gerçekleştirildi.  

OSTİM Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantıya ASO Başkanı Nurettin Özdebir, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Vehbi Konarılı, İşkur İl Müdürü Üzeyir Yıldırım, Ostim Başkanı Orhan Aydın, İş-Kur ve SGK uzmanları ve çok sayıda firma temsilcisi katıldı.

Toplantının açılışında konuşan ASO Başkanı Nurettin Özdebir, 2017 yılında gerçekleştirilen ilk istihdam seferberliğinde önemli bir başarı elde ettiklerini hatırlatarak, “İkinci istihdam seferberliği kapsamında çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. ASO 1. OSB’de gerçekleştirdiğimiz ilk toplantının ardından bugün Ostim’deyiz. Tüm sanayi odaklarında toplantılar gerçekleştireceğiz” dedi. Özdebir, Ankara Sanayi Odası ve Ankaralı sanayiciler olarak bu yıl daha büyük bir başarıyı hedeflediklerini de ifade etti. 

Konuşmasında istihdam desteklerinde imalat sanayisine pozitif ayrımcılık yapılmış olmasının son derece önemli olduğuna da dikkat çeken Özdebir, ülkelerin teknoloji seviyesini  imalat sanayisinin belirlediğini vurguladı.     

İşkur İl Müdürü Üzeyir Yıldırım da 2017 yılında ASO ile başarılı bir çalışma yaptıklarını ve bunun neticesinde Ankara’nın en yüksek istihdam artışı gerçekleştiren 3. Kentimiz olduğunu hatırlattı. Yeni teşvik sisteminde öncelikle işverenin taleplerine bakıldığına dikkat çeken Yıldırım, “İmalat ve bilişim sektörlerinin öncelik olarak belirlenmesi ülkenin geleceği açısından son derece önemli.  Bu kampanya döneminde başarılı geçeceğine inanıyorum” diye konuştu. Yıldırım, seferberliğe destek veren ASO Başkanı Nurettin Özdebir ve tüm sanayicilere teşekkür etti. 

Açılış konuşmalarının ardından her iki kurumun uzmanları istihdam destekleri ve eğitim yardımları hakkında sunum yaptılar ve firma temsilcilerinin sorularını da yanıtladılar.

1 DSC_0193
DSC_0229 DSC_0231