İSTANBUL ULUSLARARASI BULUŞ FUARI ISIF’17 - Ankara Sanayi Odası

İSTANBUL ULUSLARARASI BULUŞ FUARI ISIF’17

Tarihi   : 03.10.2016

İşareti   : 05/5000-1901

İrtibat  : deniz.tutas@aso.org.tr

Sayın Üyemiz

03-06 Mart 2016 tarihlerinde ilki gerçekleştirilen İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı (ISIF)’in ikincisi 02-04 Mart 2017 tarihleri arasında İstanbul WOW Convention Center’da gerçekleştirilecektir.

T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Onursal Himayelerinde, Uluslararası Buluşçular Birliği Federasyonu (IFIA) himayeleri altında ve Türk Patent Enstitüsü (TPE) ev sahipliğinde gerçekleştirilecek ISIF’17’nin, dünyanın ticaret merkezi olarak kabul edilen İstanbul’da olması hem buluşçular hem de yatırımcılar için dünyanın en önemli buluş fuarı olma özelliğini de beraberinde getirmektedir.

İlk senesi itibarı ile 24 ülkeden toplam 324 buluş ile dünyanın en büyük 5 uluslararası buluş fuarı arasında yerini alan ISIF; buluşların sanayici, yatırımcı ve bireysel buluşçu ekseninde buluşturulduğu ve ticarileştirildiği bir etkinliktir.

Odamızın da “Sanayi Destekçisi” olduğu ISIF’17’nin hedef kitlesini; uluslararası, ulusal ve bireysel buluşçular, Ar-Ge merkezleri, sanayiciler, girişimciler, özel araştırmacılar, danışmanlar, patent ofisleri, araştırma enstitüleri, bilim parkları, teknoloji geliştirme bölgeleri, teknoloji transfer ofisleri, üniversiteler, laboratuvarlar, fikri ve sınai mülkiyet hakları ile ilgili kurum ve kuruluşlar, melek yatırımcılar, risk sermayesi grupları, inovasyon teşvikçileri, buluş dernekleri, ilgili kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları oluşturmaktadır.

ISIF’17 kapsamında, ikili iş görüşmeleri, çalıştaylar, eğitimler ve paneller düzenlenecek olup geçmiş yılda yapıldığı gibi, sahiplerini bulacak ISIF ödülleri ülkemizin teknik yeniliklerinin dünya çapında bilinirliğine katkı sağlayacaktır.

 

Bu çerçevede, söz konusu fuara katılmak isteyen üyelerimizin Afanya Fuarcılık Ltd. Şti. (Gülçin YORBİK,     E-mail: gulcin@afanya.com.tr; Tel: 0312 496 44 01) ile iletişime geçmeleri hususunu bilgilerinize sunarız.

 

Saygılarımızla,

Ankara Sanayi Odası