İSEDAK İş Forumu - Ankara Sanayi Odası

İSEDAK İş Forumu

Tarihi     : 30.10.2009
İşareti    : 5/5000 – 3763
Yanıt      : dim@aso.org.tr  
 
Sayan Üyemiz,  

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan bir yazıda, 

İslam Konferansı Teşkilatı (İKT) Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi (İSEDAK)’nin kuruluşunun 25. yılı münasebetiyle, 5 – 9 Kasım 2009 tarihlerinde, İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde,  Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül’ün ev sahipliğinde “İSEDAK Ekonomi Zirvesi”nin gerçekleştirileceği bildirilmektedir.  

İSEDAK Ekonomi Zirvesi münasebetiyle, Devlet Planlama Teşkilatı ve Dış Ticaret Müsteşarlığı desteği ile, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından, MÜSİAD’ın işbirliğiyle, 5 – 6 Kasım 2009 tarihlerinde, İstanbul’da, İSEDAK İş Forumu’nun düzenleneceği ifade edilmektedir.  

İslam Konferansı Teşkilatı (İKT) üyesi ülkelerin ekonomik kalkınmasında; geliştirilmesinde önemli projeler geliştirmiş olan İSEDAK’ın 25. yılı münasebetiyle düzenlenen İSEDAK İş Forumunun, İKT kuruluşlarının temsilcilerini, üye ülkelerde çalışma ve başarılarıyla isim yapmış, önde gelen uzmanları, finans kuruluşlarını, Oda başkanlarını, İş Konseyleri Başkanlarını, iş çevrelerini aynı çatı altında buluşturmayı ve geliştirilecek iş ilişkileri ağıyla, İKT üye ülkeleri arasında ticari ve ekonomik işbirliğinin gelişmesine katkı sağlamayı hedeflediği belirtilmektedir.

“Küresel Finansal Krizin İKT Ülkelerine Etkisi: Krizden Çıkış Yolları ve Kilit Sektörlerin Rolü” (The Impact of Global Financial Crisis in OIC Countries: Projections for Recovery and the Role of Key Sectors in Development) teması çerçevesinde, İSEDAK İş Forumunun katılımcılara küresel finansal krizin İKT ülkelerine etkisi, krizden çıkış yolları ve bu süreçte yatırım, finansman, gıda, enerji ve altyapı gibi önde gelen sektörlerin rolü üzerine görüş alışverişinde bulunma fırsatı vereceği vurgulanmaktadır.

“Küresel Finansal Kriz: İKT Ülkelerinde Krizden Çıkış Yolları”, “Gelişen Yatırım İmkanları ve Finansal Sermaye Hareketlerinin Canlandırılması”, “Küresel Gıda Krizi ve Büyüyen Gıda Güvenliği Sorunu: Denetim Yapısının Geliştirilmesi”, “İKT Ülkelerinde Enerji ve Altyapı Sektörlerinde Engel ve Fırsatlar” alt temalarıyla yürütülecek olan dört ardıl oturumda, ortaya çıkan özel sektör temsilcilerinin görüşleri, önerileri ve beklentilerinden oluşacak Deklarasyon metni, İSEDAK Ekonomi Zirvesi’nin, 7 Kasım 2009 tarihindeki Bakanlar Çalışma Oturumu’nda sunulacaktır.

Forum Taslak Programı, Kayıt Formu ve Konaklama Formu ekte sunulmakta olup, ayrıca, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin www.tobb.org.tr adresindeki internet sayfasından da erişilebilmektedir.  

Bu çerçevede, 5 – 6 Kasım 2009 tarihlerinde, İstanbul’da, The Marmara Hotel’de düzenlenecek olan İSEDAK İş Forumu’na katılmak isteyen üyelerimizin katılım teyitlerini Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne ( Tel: +90 312 218 22 18 / Faks: + 90 312 218 22 09 / E-posta: deniz.yalcin@tobb.org.tr ) iletmeleri hususunu bilgilerinize sunarız.  

Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası    
Taslak Program için tıklayınız
Davet Yazısı için tıklayınız