İran Sektörel Ticaret Heyeti Programı Hakkında - Ankara Sanayi Odası

İran Sektörel Ticaret Heyeti Programı Hakkında

Tarih: 09.02.2016
İşareti: 05/5000-287
İletişim: dim@aso.org.tr
 
Sayın Üyemiz,
 
İstanbul İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği’nden alınan bir yazıda, Ekonomi Bakanlığı koordinasyonunda Gemi ve Yat İhracatçıları Birliği organizasyonunda, 2016 yılı Nisan ayı sonunda, İran’a yönelik olarak bir Sektörel Ticaret Heyeti Programının organize edilmesinin planlandığı bildirilmektedir.
 
Bu çerçevede, İran Sektörel Ticaret programının İran pazarına girmek isteyen firmalar için önemli bir fırsat oluşturacağı mülahaza edilmektedir. 
 
Türk Gemi ve Yat sekröünün tanıtılması amacıyla düzenlenecek Sektörel Ticaret Heyeti Programı kapsamında; Türk ve İranlı işadamları arasında ikili iş görüşmeleri, ilgili tesisleri yerinde ziyaret ve ilgili kurum ve kuruluşlarla görüşmeler yapılmasının planlandığı ifade edilmektedir.
 
Söz konusu Ticaret heyeti programı kapsamında alınacak katılım payına; İstanbul – Tahran- İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti, 5 yıldızlı otelde konaklama (oda+kahvaltı), öğle ve akşam yemekleri, alan vergisi, firmalarla ikili iş görüşmeleri, otel havaalanı transferleri, katılım kitapçığında yer alama, her türlü tanıtım, ilan, basılı malzemeler ve ikili iş görüşmleeri için gerekli olan bütün hizmetler dahil, oteldeki ekstra oda harcamları ve diğer ekstra harcamalar hariç olacaktır. Ayrıca organizasyona İstanbul dışından katılacak üyelerimizin iç hat uçuşları ve yurt dışı çıkış harç bedelleri kendileri tarafından karşılanacaktır. Heyet katılım bedeli ön başvurularının tamamlanması ve Bakanlık onayına müteakip ayrıca duyurulucaktır. 
 
Bu çerçevede, anılan heyete katılmak isteyen üyelerimizin, ekli katılımcı Şirket Bilgi Formu ve Katılımcı Şirket Talep Yazısı başvuru formunu en geç 15 Şubat 2016 Pazartesi günü mesai bitimine kadar doldurup, İstanbul İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği gemi@iib.org.tr e-posta adresine iletmek suretiyle başvuruda bulunmaları hususunu bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası
 
Ayrıntılı Bilgi: Büşra Gider
Gemi ve Su Ürünleri Koordinasyon Şubesi
Tel: 0212 454 05 30
Faks: 0212 454 05 01