İRAN OTK 5. Dönem Toplantısı - Ankara Sanayi Odası

İRAN OTK 5. Dönem Toplantısı

    9 Ağustos 2012

Tarihi   : 09.08.2012
İşareti: 05/5000-2575
İrtibat   : dim@aso.org.tr 
 
Sayın Üyemiz;  
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan bir yazıda, Ekonomi Bakanı Sayın Zafer Çağlayan eşbaşkanlığında 3-5 Eylül 2012 tarihlerinde, “Türkiye-İran Ortak Ticaret Komitesi (OTK) V. Dönem Toplantısı’nın gerçekleşmesinin öngörüldüğü bildirilmektedir.
 
Bir örneği ekte verilen, Türkiye-İran OTK IV. Dönem Toplantısı sonunda imzalanan Mutabakat Zaptı’nda yer alan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin iştigal alanına giren hususlardaki gelişmelere ve İran ile ilgili yürütülen diğer çalışmalara ilişkin bir bilgi notu ve OTK V. Dönem Mutabakat Zaptında yer verilmesinde fayda görülen hususların iletilmesi talep edildiği ifade edilmektedir.
 
İran ile ticari ve ekonomik ilişkilerimizde karşılaşılan sorunların, işbirliği önerileri ve Mutabakat Zaptında yer alan konulara ilişkin olabilecek gelişmeler ile ilgili  hususlara ilişkin görüşleri olan üyelerimizin, en geç 15 Ağustos 2012 Çarşamba günü mesai bitimine kadar Odamız Araştırma ve Yönlendirme Müdürlüğü’ne (E-Posta: dim@aso.org.tr ) görüşlerini iletmeleri hususunu bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla