İnovalig 2016 - Ankara Sanayi Odası

İnovalig 2016

    26 Nisan 2016

Tarih: 25.04.2016

İşareti: 05/5000-525

İletişim: dim@aso.org.tr

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nden (TİM) alınan bir yazıda, Türkiye’nin ilk inovasyon geliştirme programı olan ve ülkemizin inovasyon şampiyonlarını belirleyen İnovaLİG programının bu yıl Türkiye’de 3.kez gerçekleştirileceği bildirilmektedir. İnovaLİG 2015’te ulaşılan 488 başvuru sayısı ile Türkiye, İMP3rove programına katılımın en yüksek oluğu ülkelerden biri haline gelmeyi başarmıştır. 2015 yılının kazananları Sayın Cumhurbaşkanımızın katılımı ile Türkiye İnovasyon Haftası’nda ödüllerini almış olup, bu yıl Türkiye’yi Avrupa’da temsil edeceklerdir.

İnovaLİG ile şirketler hem inovasyon yetkinlikleri bazında yarışmakta, hem de inovasyon kültürlerini interaktif bir platformda geliştirme fırsatı bulmaktadır. İnovasyon değerlendirmesini tamamlayan her firmaya, yaklaşık 100 sayfalık kapsamlı inovasyon değerlendirme ve kıyas analizi raporu ücretsiz olarak sunulmaktadır. Bu anlamda İnovaLİG sayesinde firmalarımızın orta ve uzun vadeli hedeflerine odaklanmasına, yıllar içerisinde inovasyon gelişimlerini takip edebilmelerine ve gözlemlemelerine imkan sağlamaktadır. Özellikle ihracatçı firmalarımızın 2023 hedeflerine ulaşma noktasında hangi konumda olduklarına ayna tutmakta ve 2023’e giden vizyonu belirlemektedirler.

Bu kapsamda, firmalarımızın hem inovasyon gelişimlerini görmesi, hem de küresel şampiyona heyecanına ortak olmaları için 31 Mayıs 2016 tarihine kadar www.inovalig.com adresinden İnovaLİG’e kayıt olmaları gerekmekte olup, detaylı bilgi www.inovalig.com adresinden alınabilir.

Saygılarımızla

Ankara Sanayi Odası