İngiltere Ticaret Heyeti hk. - Ankara Sanayi Odası

İngiltere Ticaret Heyeti hk.

    5 Şubat 2010

Tarihi     : 05.02.2010
İşareti    : 5/5000 – 442
Yanıt      : dim@aso.org.tr  
 
Sayın Üyemiz, 
 
T.C. Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı’ndan alınan bir yazıda, Türkiye ile İngiltere arasındaki ticari ve ekonomik işbirliği imkanlarının arttırılması ve ihracatçı firmalarımızın dış Pazar paylarında artış sağlanması amacıyla, Devlet Bakanımız Sn. Zafer ÇAĞLAYAN başkanlığında, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) organizasyonunda, İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri (İTKİB) Genel Sekreterliği tarafından 16 – 18 Mart 2010 tarihleri arasında iş adamlarımızın katılımıyla İngiltere’ye yönelik bir “Ticaret Heyeti” düzenleneceği belirtilmektedir.
 
İş adamlarımıza potansiyel iş fırsatları sunan İngiltere’ye Pazar payımızın arttırılması ve bölgeye yönelik yeni ihracat imkanlarının oluşturulması amacıyla düzenlenecek söz konusu Ticaret Heyetine; hazır giyim ve konfeksiyon, tekstil (hazır giyime yönelik tekstil, ev tekstili, teknik tekstil) deri (deri konfeksiyon, ayakkabı) demir-çelik, otomotiv ve yedek parça, kimya ve ilaç sanayi, elektrik ve elektronik ürünler, makine ve aksamlarıi gıda ürünleri, makine ve aksamları, gıda ürünleri, mobilya ve mücevherat sektörlerinden firmaların katılabileceği bildirilmektedir.
 
Söz konusu program kapsamında, Londra’da iki ülke üst düzey yetkililerinin katılımıyla bir bilgilendirme seminerinin gerçekleştirileceği, ayrıca Türk – İngiliz işadamları arasında ikili iş görüşmelerinin yapılacağı ifade edilmektedir. Söz konusu Pazar hakkında daha ayrıntılı bilgi için ise, aşağıda iletişim bilgileri verilmekte olan Ülke Masası Uzmanı ile bağlantı kurulması fayda sağlayacaktır.
Bu çerçevede, Ticaret Heyeti’ne katılmak isteyen üyelerimizin 12 Şubat 2010 günü mesai bitimine kadar İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri (İTKİB) Genel Sekreterliği’ne başvurmaları gerekmektedir.
 
Bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası  
 
 
 
 
 
Başvuru için:
 
İTKİB Yetkilisi: Mehmet Ali DEMİRAY
 
Tel: 0212 454 02 00 / 1313, Faks: 0212 454 04 17
 
E-posta:fairs@itkib.org.tr
 
 
 
İngiltere Pazarı Hakkında Ayrıntılı Bilgi İçin:
 
İngiltere Ülke Masası Uzmanı: Banu BEKTAŞ
 
Tel: 0312 4172223/243, E-mail: banub@igeme.gov.tr