II. Müslüman Şirketler Mükemmeliyet ve Rekabette Üstünlük Ödülleri Yarışması Duyurusu - Ankara Sanayi Odası

II. Müslüman Şirketler Mükemmeliyet ve Rekabette Üstünlük Ödülleri Yarışması Duyurusu

Tarihi     : 04.08.2011
İşareti    : 05/5000-2450
Yanıt      : dim@aso.org.tr  
 
Sayın Üyemiz, 
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan bir yazıda; İslam Odaları Araştırma ve Bilgi Merkezi  (ICRIC) tarafından, ilki 2009 yılında düzenlenen “Müslüman Şirketler Mükemmeliyet ve Rekabette Üstünlük Ödülleri Yarışması”nın (Muslim Excellece & Competitiveness Corporations’ Award – MECCAward) ikincisinin, 13 Ekim 2011 tarihinde Ankara’da TOBB ev sahipliğinde düzenlenmesinin planlandığı belirtilmektedir.
 
Şirketlerin uluslararası alanda rekabet edebilmeleri, kurumsallaşmaları, kalite ve mükemmellik modelleri çerçevesinde, sürdürülebilirlik ve sürekli iyileştirme prensiplerini benimsemeleriyle mümkün olabildiği ifade edilmektedir.
 
MECCAward yarışmasına, İslam Ticaret ve Sanayi Odası (ICCI) üyesi 57 ülkede faaliyet gösteren şirketlerin başvurabilecekleri bildirilmekte olup; başvuran şirketlerden, öncelikle kendileri hakkında bilgi verecekleri matbu ön değerlendirme formunu doldurmaları talep edileceği, ICRIC tarafından belirlenecek bağımsız denetçiler tarafından yapılacak değerlendirmelerin ardından bir final grubu oluşturulacağı ifade edilmektedir. Değerlendirmeler esnasında, firmalardan ek bilgi ve belge talep edilebilecek, değerlendirme grubu tarafından gerekli görülen firmalara, saha ziyaretleri yapılabileceği belirtilmektedir.
 
MECCAward Ödüllerine başvuran bütün firmalara katılım plaketi ve katılım sertifikası verileceği, dereceye girecek ilk üç şirketin, sırasıyla altın, gümüş ve bronz ödülün sahibi olacağı bildirilmektedir. MECCAward ödülleri için başvurular 30 Ağustos 2011 tarihine kadar, aşağıda adresi belirtilen MECCAward Sekreteryasına yapılabilir, ayrıca detaylı bilgiler de aynı adresten temin edilebilir.
 
Bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası