Hollanda Ziyareti - Ankara Sanayi Odası

Hollanda Ziyareti

    2 Mart 2012

Tarihi  : 02.03.2012
İşareti : 05/5000-805
 
İrtibat : dim@aso.org.tr 
 
 
Sayın Üyemiz,
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan bir yazıda, Türkiye-Hollanda Diplomatik İlişkilerinin Tesisinin 400. yılı kapsamında, Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah GÜL’ün, 17-19 Nisan 2012 tarihlerinde Hollanda’ya resmi bir ziyaret gerçekleştireceği bildirilmektedir. Söz konusu ziyarette, Sayın Cumhurbaşkanımıza, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği organizasyonunda ve DEİK işbirliğinde, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Sn. M. Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığında bir özel sektör heyetinin refaket etmesinin planlandığı bildirilmektedir.
 
Ziyaretin, Amsterdam (16-18 Nisan) ve Venlo (19 Nisan) şehirlerini kapsaması öngörülmektedir. 17 Nisan 2012 tarihinde, Amsterdam’da her iki ülke iş dünyasının geniş katılımı ile Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Hollanda Hükümeti yetkililerinin onurlandırılacakları “Türkiye- Hollanda İş Forumu”nun düzenleneceği belirtilmektedir. Ayrıca, katılımcıların sektörlerine ve taleplerine göre yapılacak firma eşleşmelerinin yanı sıra tarım ve hayvancılık; lojistik ve taşımacılık ve yenilebilir enerji, çevre teknolojileri konularında sektörel yuvarlak masa toplantılarının düzenlenmesi öngörülmektedir. 19 Nisan 2012 tarihinde ise, Sn. Cumhurbaşkanımızın, Venlo şehrinde, Expo Floriade 2012 Uluslararası Botanik Sergisi’nin açılışını yapacağı Türkiye standının açılış törenine, Türk özel sektör heyetinin de katılmasının planlandığı belirtilmektedir.
 
Ülke ekonomisinin %10’unu oluşturan çiçekcilik ve bahçecilik sektörünün girişimi olan ve 1960 yılından beri her 10 yılda bir düzenlenen, Dünya Çiçekcilik ve Bahçecilik Fuarı-Expo Floriade Fuarına Hollanda tarafından büyük önem verildiği belirtilmektedir.
 
Yazıda devamla, Türk firmaları açısından, yenilebilir enerji, çevre teknolojileri, tarım-tarım teknolojileri, hayvancılık, lojistik-taşımacılık, denizcilik, turizm ve gıda sektörlerinin öne çıkan işbirliği alanları olduğu ifade edilmektedir.
 
Ziyaretin, konaklama, uçak, transferler, yemek vb, organizasyon giderlerini karşılamak üzere, katılımcıların 2.000 Avro avans ödemeleri beklenmektedir. Katılım bedelinin kesinleşmesini müteakip, bakiye tutarın ziyaret öncesinde katılımcılardan tahsil edileceği bildirilmektedir. Ziyarete katılım ve program kapsamında düzenlenecek ikili görüşme için iki ayrı form hazırlanmıştır.
 
Söz konusu ziyarete katılmak isteyen üyelerimizin ekte yer alan, “Özel Sektör Heyeti Başvuru Formu”na bir resim ekleyip, aşağıda verilen DEİK Avro hesabına, 2.000 Avro tutarındaki avans ödeme bedelinin ödendiğini gösteren, katılımcı isminin ve Hollanda ziyareti ibaresinin de kayıtlı olduğu ödeme dekontu ile birlikte en geç 16 Mart 2012 Cuma günü mesai bitimine kadar, DEİK’e (E-mail: hollanda@deik.org.tr, Faks: 0212 339 50 65) iletmeleri gerekmektedir.
 
Anılan ziyaret kapsamında ikili görüşme talep eden üyelerimizin ise ekte yer alan “İkili Görüşme Talep Formu”nu, İngilizce doldurarak, en geç 16 Mart 2012 Cuma günü mesai bitimine kadar, hollanda@deik.org.tr mail adresine iletmeleri gerekmektedir. 16 Mart 2012 tarihinden sonra iletilecek İkili Görüşme Başvuru Talep Formu’nun, Hollanda tarafından işleme alınmayacağı bildirilmektedir.
 
Özel sektör heyeti başvuru formuna ve ikili görüşme talep formuna;
-Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği; “ htttp://www.org.tr/DEID/Sayfalar/Anasayfa.aspx ”
– DEİK’in “ htttp://www.deik.org.tr/D-30/Duyurular.html ” adreslerinden ulaşılabilmektedir.
 
Katılım ücreti ve organizasyon hizmetleri, katılımcıların sayısına göre tespit edilmektedir. Bu itibarla, katılım teyidini bildirip, avans ödemesini yapmış olan katılımcıların ziyarete katılmaktan vazgeçmeleri halinde, en geç 2 Nisan 2012 saat 17.00’a kadar DEİK’e yazılı olarak bildirmeleri şartıyla avans olarak yapılan ödemenin iade edilebileceği bildirilmektedir.
 
Vize başvuruları katılımcıların kendileri tarafından yapılacak olup, ziyarete katılacak olan özel sektör heyetinin bilgileri Hollanda Büyükelçiliği’ne iletilecektir.
 
Banka Hesabı Numarası
Banka Adı/Şube: TÜRKİYE İŞ BANKASI- Beyoğlu Şubesi
Shift Kodu: ISBKTRISXXX
Hesap Numarası: 3314586(AVRO)
Hesap Adı: DIŞ EKONOMİK İLİŞKİLER KURULU/AB
İBAN: TR67 0006 4000 0021 0113 3145 86
 
Bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası