Hollanda ve Türkiye Sanayi ve Ticaret Odaları arasında İşbirliği Geliştirme Projesi Hk. - Ankara Sanayi Odası

Hollanda ve Türkiye Sanayi ve Ticaret Odaları arasında İşbirliği Geliştirme Projesi Hk.

Tarihi     : 12.08.2011
İşareti    :  05/5000-2543
Yanıt      :
dim@aso.org.tr  
 
Sayın Üyemiz, 
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan bir yazıda, Hollanda ve Türkiye Sanayi ve Ticaret Odaları arasında İşbirliği Geliştirme Projesi kapsamında 18-23 Eylül 2011 tarihlerinde Hollanda’ya bir ziyaret düzenleneceği bildirilmektedir. Söz konusu heyet ziyareti   tarafımızca önceden duyurulmuş olup, sürenin kısıtlı olması bakımından tekrar bilgilendirme yapılması ihtiyacı duyulmuştur.

Hollanda ve Türkiye Odaları Arasında İş Geliştirme Projesi kapsamında heyete iştirak edecek üyelerimizin KOSGEB Yurt Dışı İş Gezisi Desteği’nden faydalanması amacıyla, TOBB tarafından KOSGEB’e müracaat edildiği ifade edilmektedir. Söz konusu talep KOSGEB tarafından uygun görülmüş olup, Hollanda ve Türkiye Odaları Arasında İş Geliştirme Projesi kapsamındaki Hollanda ziyareti için KOSGEB Yurt Dışı İş Gezisi Desteğinin kullanılabileceği bildirilmektedir. Söz konusu ziyaret kapsamında, Hollanda tarafınca Amsterdam, Roterdam, Utrecht ve Eindhoven şehirlerinin ziyaret edilmesi planlandığı belirtilmektedir. Bahse konu olan şehirlerde firma eşleştirme faaliyetlerinin organize edileceği ifade edilmektedir.

Heyet üyelerinin uçak, konaklama ve yemek gibi düzenlemelerinin yürütülmesi amacıyla TOBB tarafından Golden Bay Tour firması görevlendirildiği ifade edilmekte olup, uçak, konaklama,  yemek,  tercüme ve rehberlik masraflarını kapsayan hizmetlere ilişkin detaylı program ve katılım fiyat bilgisi ekte yer almaktadır.
 
KOSGEB desteğinden yararlanmak isteyen üyelerimizin, KOSGEB Güncel KOBİ Beyannamesine (2010) sahip olması ve Genel Destek Programı’na Başvurmaları gerektiği bildirilmektedirSöz konusu destek programı ayrıntılı bilgi ekte yer almaktadır.
 
Bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası