Hollanda Ve Türkiye Odalari Arasinda Işbirliğini Geliştirme Projesi Hk. - Ankara Sanayi Odası

Hollanda Ve Türkiye Odalari Arasinda Işbirliğini Geliştirme Projesi Hk.

    26 Mayıs 2011

Tarihi     : 26.05.2011
İşareti    : 05/5000-1737
Yanıt      : dim@aso.org.tr
 
Sayın Üyemiz, 
 
Türkiye ile Hollanda Ticaret ve Sanayi Odalarının birbirini daha yakından tanımasını sağlamak üzere 2010 yılında başlatılan bir proje kapsamında; Hollanda Uluslararası İş ve İşbirliği Ajansı ile bağlı bulunan bölgelerdeki iş imkanlarının karşılıklı olarak geliştirilmesini temel prensip olarak benimsenmiştir.
 
Proje kapsamında Odaların ve ikili ticaretin gelişmesine yönelik çalışan kuruluşların yöneticilerinin eğitilmesi ve iki ülkedeki uzmanların birbirini daha yakından tanıması, daha sonra da ticaret heyetleri, eşleştirme toplantıları gibi etkinlikler düzenlenmesi öngörülmektedir.
 
Proje kapsamında yer alan Odaların üyelerinden oluşturulacak TOBB koordinasyonunda bir heyet ile 18 – 24 Eylül 2011 tarihlerinde Hollanda’ya bir ziyaret gerçekleştirilmesi öngörülmektedir. Söz konusu ziyaret kapsamında Amsterdam ve Rotterdam şehirleri ziyaret edilecek olup, firma profillerinin uyması halinde programa Utrecht, Eindhoven ve Masstricht illeri de dahil edilebileceği bildirilmektedir. Heyete katılacak firmaların otel, uçak, transfer ve vize masrafları kendileri tarafından karşılanacaktır. Sözkonusu ziyarete katılacak firmaların, KOSGEB desteğinden faydalanmaları için Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği firmalar adına müracaat edecektir. Projeye dahil olacak firmaların bu destekten faydalanmaları için KOBİ ve veri tabanına üye olmaları  gerekmektedir.
 
Söz konusu ziyarete katılmak isteyen üyelerimizin, en geç 30 Mayıs  2011, Pazartesi günü, saat:13:00’e kadar ekte yer alan katılım formunu doldurarak, Odamız Araştırma ve Yönlendirme Müdürlüğü’ne  (Fax: 0.312. 417 12 71 Tel: 0.312. 417 12 00/ dahili:1211, E-posta: dim@aso.org.tr)  iletmeleri hususunu bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla,
 
Ankara Sanayi Odası