HİNDİSTAN Yatırım Olanakları Toplantısı - Ankara Sanayi Odası

HİNDİSTAN Yatırım Olanakları Toplantısı

    7 Ocak 2015

Tarih: 06.01.2015 
İşareti: 05/5000-13
İrtibat:dim@aso.org.tr
 
Sayın Üyemiz,
 
Bilindiği üzere, Hindistan ve Türkiye arasındaki sıcak ve dostane ilişkiler, uzun bir tarihi geçmişe dayanmaktadır. Ticari ve ekonomik eşgüdüm, ülkelerimiz arasındaki ikili ilişkilerin çok yönlü gelişiminde önemli bir rol oynamaktadır. G20 üyesi iki ülke olan Hindistan ve Türkiye, güçlü ekonomik temelleri sayesinde, ekonomik büyümenin öncül ve önderleri olmuşlardır.
 
Hindistan Büyükelçiliği’nden alınan bir yazıda; iki ülke arasında halihazırda varolan ekonomik işbirliğini güçlendirmek amacıyla Hindistan Büyükelçiliği tarafından 22 Ocak 2015 tarihinde ve 15:00-16:15 saatleri arasında JW Marriott Otel, Ankara’da, Hindistan tarafıdan hazırlanmış olan “Make in India” ulusal programı üzerine bir toplantı ve sunumun gerçekleştirileceği iletilmektedir. Bu programda yatırım olanakları ve yönetmeliklerin basitleştirilmesi ve yaygınlaştırılması konularına yer verileceği ifade edilmektedir. Etkinliğe ait detaylar ekte yer almaktadır.
 
Bu çerçevede, adı geçen organizasyonla ilgili resmi davetiyenin hazırlanabilmesi amacıyla ilgilenen üyelerimizin isim ve irtibat bilgilerinin Ankara Hindistan Büyükelçiliği’ne iletilmek üzere Odamız Araştırma ve Yönlendirme Müdürlüğü’ne en geç 15 Ocak 2015 Perşembe günü mesai bitimine kadar (e-mail: selin.ornek@aso.org.tr, Faks: 0312 417 52 05) iletilmesi gerekmektedir.
 
Bilgilerinize sunarız.
 
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası