HALKBANK’TAN ASO ÜYELERİNE KREDİ - Ankara Sanayi Odası

HALKBANK’TAN ASO ÜYELERİNE KREDİ

Ankara Sanayi Odası ile Halkbank arasında ASO üyelerine uygun kredi imkanı sağlayacak protokol imzalandı.

ASO Başkanı Nurettin Özdebir ile Halkbank Genel Müdürü Hüseyin Aydın arasında imzalan protokol çerçevesinde ASO üyelerine uygun vade ve faiz koşullarıyla farklı paketler halinde YTL ve döviz kredisi olanağı sağlanacak.

Halkbank ile ASO arasında imzalanan anlaşma çerçevesinde banka, oda üyelerine 36 ay vadeli ve yüzde 1,79 aylık faiz oranıyla 500 bin YTL’ye kadar kredi desteği verecek. Bu kredi için 6 ay ödemesiz dönem ile esnek ödeme kolaylığı da sağlanacak.

İmzalanan protokol ile ayrıca yatırım ve işletme sermayesi ihtiyaçlarını karşılamak için değişken faizli 2 yıl ödemesiz 84 ay vadeli, orta ve uzun vadeli proje kredisi ve azami 60 ay vadeli 1 yıl ödemesiz dönemli finansal destek kredisi de kullandırılacak.

Finansal destek kredisinin üst limiti 3 milyon YTL, orta ve uzunvadeli proje kredisinin alt limiti işletme kredilerinde 500 bin dolar, yatırım kredilerinde 750 bin dolar üst limiti KOBİ tanımına giren firmalar için 3 milyon ABD doları olacak.

Orta ve uzun vadeli proje kredisi kullanmak isteyen KOBİ tanımı dışındaki firmalar için ise üst limit proje bazında belirlenecek. Krediler, oda üyelerine özel olarak, cari faiz oranlarından yüzde 1 daha düşük faizle kullandırılacak. Faiz oranları Trlibor 4, libor 4,5 ve Eurıbor 3,5 olacak. Protokol kapsamında azami 1 yıl vadeli, yıllık yüzde 1,5 komisyon oranı ile teminat mektubu kredisi kullanma fırsatı da sunulacak.