Global Standartlar Merkezi - Ankara Sanayi Odası

Global Standartlar Merkezi

Tarih: 20.05.2013 
İşareti:05/5000-1893
 
Sayın Üyemiz,
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Global Standartlar Müdürlüğü’nden alınan bir yazıda; Merkezi Brüksel’de bulunan Global Standartlar Merkezi (GS1) organizasyonunun; artan uluslararası ticaret hacminin ve müşteri taleplerinin karşılanması için, etkin tedarik zinciri yönetimini sağlamak amacıyla her sektöre uygun uluslararası standartlar geliştirmekte ve bu standartların küresel ölçekte uygulanmasını teşvik etmekte olduğu ifade edilmektedir. Bugün, 150’den fazla ülkede 2 milyona yakın işletmenin GS1 sistemini kullanmakta olduğu belirtilmektedir.
 
Ülkemizdeki firmaların GS1 sistemi uygulamalarını doğru ve hızlı olarak hayata geçirilmesine öncülük eden TOBB GS1 Türkiye bünyesindeki son gelişmeler ve dünyadaki diğer GS1 üye kuruluşlardaki haberlerden derlenen e-bültene http://haber.tobb.org.tr/dosya/gs1-20130513-bulten.pdf   adresinden ulaşılabilmektedir.
 
Haber bültenine www.gs1.tobb.org.tr adresinden ulaşılabileceği ve sunulan hizmet ve çözümlerin etkinliğinin arttırılması için görüş ve yorumların gs1turkiye@tobb.org.tr adresine iletilmesi hususunu bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası