Fransa Ticaret Heyeti - Ankara Sanayi Odası

Fransa Ticaret Heyeti

Tarihi     : 28.04.2009
İşareti    : 5/5000 – 1720

Yanıt      : dim@aso.org.tr  

Sayın Üyemiz;

T.C. Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı’ndan alınan bir yazıda, Türkiye ile Fransa arasındaki ticari ve ekonomik işbirliği imkanlarının artırılması ve ihracatçı firmalarımızın dış Pazar paylarında artış sağlanması amacıyla, Devlet Bakanımız Sn. Kürşad TÜZMEN başkanlığında, kurum ve kuruluş temsilcileri ve girişimcilerimizin katılımıyla Dış Ticaret Müsteşarlığı koordinatörlüğünde, Uludağ İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği organizasyonu ve İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri  Genel Sekreterliği işbirliği ile 12 – 15 Mayıs 2009 tarihleri arasında Fransa’nın Toulouse ve Paris şehirlerine yönelik bir Ticaret Heyeti düzenleneceği bildirilmektedir.

Sözkonusu ticaret heyetine, havacılık ve uzay teknolojisi, nitelikli tarımsal ürünler, organik gıda, meyve ve sebze, bio-sağlık, eczacılık ürünleri, otomotiv ve yan sanayi, bilgi teknolojileri, lojistik, makine ve aksamları, hazır giyim, deri, tekstil, iplik, kumaş, mobilya, ambalaj, elektrik – elektronik, beyaz eşya, plastik ve plastikten mamul eşya, madeni eşya, inşaat malzemeleri ve diğer muhtelif sektörlerde faaliyet gösteren ve uluslar arası standartlara uygun ürünleri imal ve ihraç eden tüm firmalar katılabileceği ifade edilmektedir.

Ticaret Heyeti Programı kapsamında, Toulous ve Paris’te iki ülke üst düzey yetkililerinin katılımlarıyla düzenlenecek bilgilendirme semineri ve toplantının yanı sıra, Türk ve Fransız girişimcileri arasında ikili iş görüşmeleri, ilgili kurum ve kuruluşlara yönelik ziyaretler gerçekleştirileceği belirtilmektedir. 

Fransa Ticaret Heyetine katılmak isteyen üyelerimizin 4 Mayıs 2009 Pazartesi günü mesai bitimine kadar Uludağ İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliğine (Tel: 0224 219 10 00 – Faks: 0224 219 10 90) başvurmaları hususunu bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

Ankara Sanayi Odası