Filistin’in Ekonomik Kalkınmasının Geliştirilmesinde Ticaret Politikasının Rolüne Dair Ulu - Ankara Sanayi Odası

Filistin’in Ekonomik Kalkınmasının Geliştirilmesinde Ticaret Politikasının Rolüne Dair Ulu

Tarih: 11.10.2013
İşareti: 05/5000-3544
 
Sayın Üyemiz,
 
T.C. Ekonomi Bakanlığı’ndan alınan bir yazıda, 11 Kasım 2010 tarihinde Brüksel’de gerçekleştirilen 9. Akdeniz Ticaret Birliği Bakanlar Konferansı Sonuç Bildirgesinde, Filistin’in ekonomik kalkınmasının desteklenmesi amacıyla uluslararası örgütler, Avrupa Birliği ve Akdeniz ülkelerinin katılımıyla ülkemizde bir uluslararası konferansın düzenlenmesi kararının alınmış olduğu iletilmektedir.
 
Bu çerçevede, “Filistin’in Ekonomik Kalkınmasının Geliştirilmesinde Ticaret Politikasının Rolüne Dair Uluslararası Konferans”ın Ekonomi Bakanımız Sayın Zafer ÇAĞLAYAN ve Filistin Ulusal Ekonomi Bakanı Sayın Jewad NAJ’nin himayelerinde        24 Ekim 2013 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirileceği ifade edilmektedir.
 
Söz konusu Konferansta;Filistin’in Ekonomik Kalkınmasının geliştirilmesi, ticaret, yatırım, teknik altyapı gibi hususların önemine dair konuşma, sunum ve tartışmaların gerçekleştirileceği iletilmekte olup, adı geçen konferansa katılım sağlamak isteyen üyelerimizin T.C.Ekonomi Bakanlığı Anlaşmalar Genel Müdürlüğü (Hakkı Barutçu,e-mail:barutcu@ekonomi.gov.tr, Tel:0312 212 82 08) ile irtibata geçmeleri gerekmektedir.
 
Bilgilerinize sunarız.
 
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası