Fildişi Sahili İş Heyeti Organizasyonu - Ankara Sanayi Odası

Fildişi Sahili İş Heyeti Organizasyonu

    17 Ağustos 2012

Tarihi : 17.08.2012
İşareti: 05/5000- 2669
İrtibat : dim@aso.org.tr 
 
Sayın Üyemiz;  
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan bir yazıda, Türkiye İhracatçılar Meclisi(TİM) organizasyonu ile 11-13 Eylül 2012 tarihleri arasında Fildişi Sahili’ne yönelik Ticaret Heyeti Programı düzenleneceği belirtilmiştir. Fildişi Sahili’nin başkenti Abidjan şehrini kapsayarak organizasyonda iş forumlarının yanı sıra her iki ülke girişimcilerini buluşturan ikili iş görüşmelerinin de gerçekleştirileceği ifade edilmiştir.
 
Fildişi Sahili’ne ihracatımızda başlıca ürünleri; demir-çelik, elektronik eşya, otomobil, kamyon lastiği, motorlu taşıtlar, tekstil ve gıda ürünleri oluşturmaktadır. Fildişi Sahili’nden ise ağırlıklı olarak; kakao, pamuk ve orman ürünleri ithal edilmektedir. Ekonomik ve ticari ilişkilerimizde son dönemde belirgin bir artış kaydedilen Fildişi Sahili’nde çok zengin demir cevheri ve bakır madenleri mevcut olup, zengin nikel, fosfat, boksit ve kobalt rezervlerinin olduğu bilinmektedir. Fildişi Sahili yetkilileri özellikle inşaat sektöründe ülkemizin gücünün farkında olduklarını, Fildişi Sahili’nde başlatılacak altyapı ve konut projeleri için müteahhitlerimize ihtiyaç duyacaklarını belirtmişlerdir.
 
Ülkemizin pazar payının arttırılması ve bölgeye yönelik yeni ihracat imkanlarının oluşturulması amacıyla düzenlenecek söz konusu heyete yukarıda belirtilen sektörler başta olmak üzere, uluslar arası standartlara uygun ürünler imal ve ihraç eden üyelerimizin katılımında yarar görüldüğü belirtilmiştir.
 
Bu çerçevede, azami 30 ihracatçıdan oluşacak heyete katılmak isteyen üyelerimizin www.tim.org.tr adresinde yer alan başvuru formunu doldurarak, en geç 23 Ağustos 2012 Perşembe günü mesai bitimine kadar akifkorkmaz@tim.org.tr e-posta adresine göndermeleri, organizasyon kapsamındaki uçak bileti, konaklama, toplantı ve transfer giderlerinin karşılanmasını teminen üyelerimizin, TİM Vakıfbank Şirinevler Şubesi ( Şube Kodu:282) (Iban No:TR93 0001 5001 5804 8000 9634 35) ödeme yapmaları ve ilgili banka dekontunu erkanbayram@tim.org.tr e-posta adresine iletmeleri hususunu bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla