Fatura Ödeme - Ankara Sanayi Odası

Fatura Ödeme

    11 Temmuz 2014

Faturalar bir çok alanda karşımıza çıkmaktadır. Günümüz dünyasında faturalar hayatımızda önemli konulardan biri haline gelmiştir. Gelişen teknoloji ve artan ihtiyaçlar nedeniyle faturaların sayısında ve miktarında önemli ölçüde bir artış olmuştur. Fatura, belirli bir hizmet karşılığı bu hizmeti sağlayan kurumun hizmeti alan aboneye posta ya da e-fatura ile online yoldan e-mail ile gönderdiği belgedir. Faturalar bir çok önemli alanda karşımıza çıkmaktadır. Elektrik, internet, su, doğalgaz, ücretli TV, telefon, internet gibi abonelik gerektiren konularda faturalar adresimize ya da dijital imza ile e-mail adreslerimize gelmektedir. Hem devlet hem de bazı özel kurumlar fatura sistemini kullanmaktadır. Kişiler kullanım miktarını ve bu miktarın karşısında ödemeleri gereken ücreti ayrıca ödeme tarihlerini faturalar yardımıyla öğrenmektedir.

Fatura ödeme birçok yolla ve bir çok sistemle mümkündür. Öncelikle hizmeti aldığımız kurumların açtıkları işlem merkezlerinden faturaları elden yatırmak mümkündür. Bu merkezlerde kredi kartınız ya da nakit paranızla faturalarınızı güvenli bir şekilde ödeyebilirsiniz. Fatura ödemede oldukça sık tercih edilen yollardan biri de PTT lerdir. Bazı faturalardan fark ücreti almayan bazılarından da çok az komisyon alan PTT ler yoğun olmasına rağmen fatura ödeme konusunda tercih edilen en önemli kurumdur. Bunun yanında bankalarda da fatura ödemeleri yapılabilmektedir. Banka şubelerinde kredi kart ya da nakit olarak elden fatura ödemesi yapmak mümkündür. Bankalarda, anlaşmalı kurum faturası değilse belli bir yüzde komisyon alınmaktadır. Bu yöntemler de ihtiyaçlara tam olarak cevap veremediğinden fatura ödeme merkezleri aracılığıyla fatura yatırmak da tercih edilmektedir. Bu merkezlerde her türlü faturadan belirli bir miktar komisyon alınmasına rağmen sıra beklemek istemeyen, zamanı az olan kişiler bu yolu sıklıkla tercih etmektedir. Ayrıca hesabınızın bulunduğu banka şubelerinden otomatik ödeme talimatı vererek de zahmetsizce fatura ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunların yanı sıra faturanızın bağlı bulunduğu bazı kurumların resmi web siteleri aracılığıyla da kredi kartınızı kullanarak güvenli bir şekilde fatura ödemeniz mümkündür.

Bir çok farklı seçenekten size uygun olanı tercih ederek kredi kartı ya da nakit olarak faturalarınızı ödemeniz mümkün olmaktadır.