Fas-Türkiye PPP Deneyimleri Ülke Semineri - Ankara Sanayi Odası

Fas-Türkiye PPP Deneyimleri Ülke Semineri

Tarihi   : 23.08.2016
İşareti   : 05/5000-1742

İrtibat  : dim@aso.org.tr

Sayın Üyemiz,

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan (DEİK) alınan bir yazıda, DEİK / Uluslararası Teknik Müşavirlik İş Konseyi ve FCIC (İslam Ülkeleri Müşavirler Federasyonu) işbirliğinde, Fas’ın Marakeş şehrinde 25 Eylül 2016 tarihinde “Country Seminar on Turkish PPP Experiences” toplantısının gerçekleştirileceği bildirilmektedir. Türkiye ve Fas kamu kurum ve kuruluşlarından bürokratların, özel sektör temsilcilerinin ve İslam Kalkınma Bankası bölge yetkililerinin gerçekleştireceği sunumlar kapsamında, Türkiye ve Fas’ın PPP (kamu-özel sektör işbirliği) model uygulamaları karşılaştırmaları ve know-how paylaşımı amaçlanmakta olup toplantının taslak programı ekte yer almaktadır.

Yazının devamında, Dünya Bankası’nın 2015 Global PPP Raporuna göre, Türkiye’nin 44,7 milyar dolarlık 7 projeyle dünya genelindeki PPP yatırımlarının %40’ını tek başına gerçekleştirirken Mega Projeler sıralamasında lider ülke konumuna ulaştığı belirtilmektedir. Fas’ta ilki gerçekleşecek ülke semineri vesilesiyle, Türkiye’nin otoyollar, havalimanları ve hastane projelerinde dünya çapında edinilen deneyimlerinin Afrika’dan ve İslam ülkelerinden gelen bürokrat, müteahhit ve teknik müşavirlerle paylaşılacağı ifade edilmektedir.

Söz konusu toplantıya katılmak isteyen firmaların http://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/228/7210 linkindeki katılım formunu doldurarak, 31 Ağustos 2016 Çarşamba günü mesai bitimine kadar kayıt olmaları gerektiği hususunu bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla

Ankara Sanayi Odası

Ekli dosya için tıklayınız