Esim A.Ş. Lvd Akreditasyon Hk. - Ankara Sanayi Odası

Esim A.Ş. Lvd Akreditasyon Hk.

Tarihi  : 03.08.2012
İşareti : 4/5000-2509
İrtibat : ticaret@aso.org.tr 
 
Sayın Üyemiz;  
 
Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı Ankara Ostim Hizmet Merkezi Müdürlüğü’nden alınan bir yazıda; KOSGEB iştirakiyle 1998 yılında kurulan ve halen Gebze TAYSAD OSB’deki Kocaeli OSB Hizmet Merkezi Müdürlüğü’nün bulunduğu binada faaliyetlerini sürdürmekte olan ESİM TEST HİZMETLERİ A.Ş. ve AB teknik mevzuatı kapsamında; elektromanyetik uyumluluk direktifi (EMC) ve alçak gerilim direktifi (LVD) testleri hakkında bilgi verildiği bildirilmektedir.
 
 
Yazıda devamla, ESİM A.Ş.’nin; 2007 yılında akredite edilen EMC Laboratuvarına ilaveten LVD Laboratuvarının akreditasyon çalışmaları da tamamlanmış, yeni cihaz ekipmanlar ile takviye edilmiş ve Haziran 2012 sonu itibariyle TÜRKAK tarafından akredite dildiği ifade edilmektedir.
 
Bu gelişme ile ESİM A.Ş. laboratuvarlarının akreditasyon eksiği kalmamış olup, elektrik ve elektronik sektöründeki işletmelere paket hizmet verebileceği belirtilmektedir.ESİM A.Ş.’nin hizmet ve faaliyetleri ile ilgili detaylı bilgilere www.esim.com.tr adresinden ulaşılabileceği bildirilmektedir.
 
Bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası