Erasmus+ Programı “Gençlik Alanında Kapasite Geliştirme Projeleri” - Ankara Sanayi Odası

Erasmus+ Programı “Gençlik Alanında Kapasite Geliştirme Projeleri”

    4 Temmuz 2014

Tarih: 04.07.2014    
İşareti: 05/5000-2201
 
 
Sayın Üyemiz,
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan bir yazıda, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından yürütülen Avrupa Birliği eğitim ve gençlik programları altında yer alan Hayatboyu Öğrenme Programı ile Gençlik Programı sona ermiş olup, bunlar yerine 2014-2020 yıllarında uygulanacak olan “Erasmus+ Programı”nın başladığı bildirilmektedir.
 
Program kapsamında yürütülen faaliyetlerden biri olan gençlik alanında aktif kurumların çok taraflı ortaklıklarına dayanan “Gençlik Alanında Kapasite Geliştirme Projeleri” Program Ülkeleri ve Ortak Ülkelerden tüm kurum ve kuruluşlara açıktır. Program Ülkeleri, Ortak Ülkeler, başvuru şartları, program kapsamında desteklenen faaliyetler vb. konularla ilgili detaylı bilgiye http://www.ua.gov.tr/docs/default-source/di%C4%9Fer/erasmus-program-rehberi.pdf?sfvrsn=0 adresinden erişilmektedir.
 
“Gençlik Alanında Kapasite Geliştirme Projeleri”nin 2014 yılı 2. dönem başvuruları, 2 Eylül 2014 (Brüksel saati ile) 12:00’ye kadar Brüksel merkezli Yürütme Ajansı’na yapılabilecektir. Proje çağrısı Türkiye Ulusal Ajansı’nın internet adresinde yer almaktadır. (www.ua.gov.tr/kurumsal/haberler/2014/06/06/-gençlik-alanında-kapasite-geliştirme-faaliyeti-başvuru-çağrısı )
 
Bilgilerinize sunarız.
 
 
 Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası