Epttavm E-Ticaret Portalı - Ankara Sanayi Odası

Epttavm E-Ticaret Portalı

    21 Eylül 2012

Tarihi  : 21.09.2012
İşareti : 05/5000-2965
İrtibat : dim@aso.org.tr 
 
Sayın Üyemiz,
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan bir yazıda, son yıllarda teknolojinin ticaret hayatında yoğun kullanılmasıyla elektronik ticaret, genel ticaret hayatı içerisinde önemli bir pay almaya başladığı ifade edilmektedir.
 
Bu kapsamda PTT, E-Ticaret hizmetleri sunmak üzere 2 ve 3 boyutlu olarak geliştirdiği ve adına PTTAVM verdiği bir elektronik ticaret portalı kurmuş olduğu, bu portaldan elektronik ticaret yapmak üzere sanal dükkan kiralamak isteyen oda ve borsa üyesi firmaların indirimli olarak yararlanmasına yönelik olarak TOBB ile PTT arasında bir işbirliği protokolü imzalandığı belirtilmektedir.
 
Protokol kapsamında, oda ve borsalarımıza üye firmalardan PTTAVM’den sanal dükkan kiralamak isteyenlere aylık kira bedeli üzerinden KDV hariç %15 oranında indirim yapılacaği, PTTAVM’den indirimli sanal dükkan kiralamak isteyen firmaların http://eticaret.tobb.org.tr/ptt adresindeki başvuru formunu doldurmaları gerektiği belirtilmektedir. Form dolduran firmalar ile PTT iletişime geçmesi gerektiği bildirilmektedir. Konuyla ilgili olarak PTT tarafından hazırlanan broşür ekte yer almaktadır.
 
Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla
Ankara Sanayi Odası