Enerji Verimliliği Hakkında Önemli Toplantı - Ankara Sanayi Odası

Enerji Verimliliği Hakkında Önemli Toplantı

    19 Eylül 2012

Tarihi  : 19.09.2012
İşareti : 05/5000-2922
İrtibat : dim@aso.org.tr 
 
Sayın Üyemiz,
 
OSB Üst Kuruluşu’ndan alınan bir yazıda,Türkiye ile Amerika Birleşik Devletleri arasında yapılan anlaşma gereğince, ABD Enerji Bakanlığı’nın, ülkesindeki konu ile ilgili uzman kuruluş ve/veya kişileri Türkiye’de görevlendirerek, projeye katılmak isteyen sanayi tesislerinde yapılan incelemeler sonucu ENERJİ VERİMLİLİĞİ konusunda önerilerde bulunarak enerjinin daha verimli kullanması konusunda çalışmalar yaptığı bildirilmektedir.
 
Geçtiğimiz yıl bu konuda pilot bölge olarak seçilen İzmir Atatürk OSB’de faaliyet gösteren 20 sanayi tesisinde yapılan çalışmalar sonucu,%20-30’a varan enerji tasarrufu sağlandığı görülmüştür.
 
Pilot uygulamada alınan başarılı ve faydalı sonuçların ülkemiz geneline yaygınlaştırılması amacıyla ABD Enerji Bakanlığı yetkilileri ile görüşmeler yapılmış ve söz konusu projenin kademeli olarak ülkemiz genelinde yaygınlaştırılması konusunda fikir birliği sağlanmıştır.
 
Söz konusu projenin tanıtılması ve İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesindeki sonuçlardan bilgi verilmesi amacıyla,Ankaralı sanayicilere yönelik bir toplantının 27 Eylül 2012 Perşembe günü ASO 1.OSB Müdürlüğünde yapılmasına karar verilmiştir.
 
ABD Enerji Bakanlığı Bakan Yardımcısı ile üst düzey yöneticilerin katılacağı toplantıda;İAOSB sonuçları hakkında bilgi sunulacak ve projeye katılmak isteyen firmaların temsilcilerine daha sonra(Ocak 2013) özel bir eğitim programı yapılacaktır.
 
Enerji maliyetleri konusunda “En ucuz enerji ,tasarruf edilen enerjidir” sözünden hareketle, Bölgemiz ve katılımcılarımızla büyük maddi katkılar sağlayacaktır.
 
TOPLANTININ:
Tarihi: 27 Eylül 2012 Perşembe
Saati : 09.30-12.35
Yeri : ASO 1. OSB Bölge Müdürlüğü toplantı salonu –Sincan
 
Katılmak isteyen üyelerimizin aşağıdaki telefon numarasına, faks numarasına veya e-posta adresine bilgilerini iletmeleri gerekmektedir.
 
Tel: 419 18 00 Faks: 419 27 00 E-Posta: info@osbuk.org.tr
 
 
Saygılarımızla
Ankara Sanayi Odası