Ekonomi Bakanı Sayın Mustafa ELİTAŞ’ın İngiltere’ye Resmi Ziyareti Vesilesiyle Sektörel Ticaret Heyeti Organizasyonu - Ankara Sanayi Odası

Ekonomi Bakanı Sayın Mustafa ELİTAŞ’ın İngiltere’ye Resmi Ziyareti Vesilesiyle Sektörel Ticaret Heyeti Organizasyonu

    20 Nisan 2016

Tarih:19.04.2016

İşareti: 05/5000-919

İletişim: dim@aso.org.tr

Sayın Üyemiz,

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan alınan bir yazıda, Ekonomi Bakanı Sayın Mustafa ELİTAŞ’ın Türkiye-İngiltere Karma Ekonomik Komisyon Toplantısı vesilesiyle 9-12 Mayıs 2016 tarihleri arasında İngiltere’ye resmi bir ziyaret gerçekleştireceği ve 10 Mayıs 2016 tarihinde her iki ülke bakanlarının katılımıyla İngiltere-Türkiye İş Forumu’nun düzenleneceği bildirilmektedir.

Yazıda devamla, İngiltere ile ticaret hacmimizin 2015 yılında 16,22 milyar Dolara ulaştığı ihracat fazlamızın ise 4 milyar Doların üzerinde olduğu belirtilmiştir. İngiltere’nin ithalatında ilk yirmi ülke arasında yer alan Türkiye’de 2500’ün üzerinde İngiliz firma faaliyet göstermekte olup AB ülkeleri ortaklı uluslararası sermayeli şirketlerin içinde İngiltere, Türkiye ekonomisinde ikinci sırada yer almaktadır. Bu kapsamda İngiltere, ülkemizin halihazırda önemli ve güçlü bir ekonomik partneri konumundadır. Anılan ziyarete öncelikli olarak inşaat, enerji, altyapı ile inovatif ve kreatif teknoloji alanlarında faaliyet gösteren firma temsilcilerinin katılımında fayda görülmektedir. 

Söz konusu heyet programına katılım sınırlı sayıda ve 26 Nisan 2016 Salı gününe kadar olup başvuru formu ve ücretlere ilişkin detaylı bilgiye  http://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/185/6674 web linkinden ulaşılabileceği hususunu bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla

Ankara sanayi Odası

Ek: Taslak Program