Duqm Road Show Toplantısı - Ankara Sanayi Odası

Duqm Road Show Toplantısı

    20 Mayıs 2013

Tarih: 20.05.2013 
İşareti:05/5000-1888
 
Sayın Üyemiz,
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan bir yazıda;Oman İstanbul Fahri Konsolosluğu’ndan alınan bilgiye atfen, Oman Sultanlığı’nın serbest bölgesi olan 1,772 km2 yere sahip ve 80 km Arap Denizi ile sahil şeridi olan, Duqm Özel Ekonomik Bölgesi’ndeki iş olanaklarının Türk işadamlarına tanıtımı amacıyla, 27 Mayıs 2013 tarihinde, Duqm Özel Ekonomik Bölge Yönetimi “The Duqm Special Economic Zone Authority” (SEZAD) tarafından, Swiss Otel, İstanbul’da 09:30-17:00 saatleri arasında “Duqm Road Show” düzenleneceği belirtilmektedir.
 
Yazıda devamla, Duqm’daki işbirliği fırsatları ve yatırım olanaklarıyla ilgili lojistik, petrokimyasallar, turizm-emlak, balıkçılık alanlarında sunumların yapılacağı söz konusu toplantıda iki ülke işadamları arasında ikili görüşmelerin de gerçekleştirileceği ifade edilmektedir. Ayrıca öne çıkan faaliyet alanlarının, petrol ve gaz, pertokimyasallar, lojistik, gemi onarımı ve işletmeciliği, turizm, sağlık, hastane yatırımları, inşaat ve emlak danışmanlığı, endüstriyel yatırımlar ve su arıtma olarak belirtildiği ifade edilmektedir.
 
Önemli bir LNG ( Sıvılaştırılmış Doğal gaz ) ihracatçısı konumundaki Oman’ın, Körfez ülkelerine kıyasla petrol kaynaklarının kısıtlı olması nedeniyle, ileriye dönük benimsenen ekonomi politikaları kapsamında, petrol dışındaki sektörlerin güçlendirilmesinin ve çeşitlendirilmesinin hedeflendiği belirtilmektedir.
 
Söz konusu toplantıya katılmak isteyenlerin katılım formunu doldurarak en geç 22 Mayıs 2013 Çarşamba gününe kadar, Oman İstanbul Fahri Konsolosluğu’na (Sibel Taşçıoğlu, istanbul@omanconsulate.com Faks: 0212 241 57 41) iletmeleri gerekmektedir.
 
Katılım Formu, Oman Heyet Listesi ve Programa TOBB web sitesi (www.tobb.org.tr) sağ panelinde “Hizmetler” başlığı altındaki “Uluslararası İş İmkanları/Yurt İçi Etkinlikler” bölümünden ulaşılabilmektedir.
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası