Dünya Türk İş Konseyi Hk. - Ankara Sanayi Odası

Dünya Türk İş Konseyi Hk.

Tarihi     : 19.10.2011
İşareti    : 05/5000-3230
Yanıt      : dim@aso.org.tr  
 
Sayın Üyemiz, 
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan bir yazıda;  DEİK çatısı altında faaliyetlerini sürdürmekte olan Dünya Türk İş Konseyi’nin (DTİK) 10-11 Nisan 2009 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda Dünya Türk Girişimcileri Kurultayı’nı, yaklaşık 80 ülkeden 2000’i aşkın Türk girişimci ve profesyonelin katılımları ile gerçekleştirdiği ifade edilmektedir.
 
Dünya Türk İş Konseyi, kurultaydan sonra faaliyetlerine 5 bölge komitesi ( Afrika-Orta Doğu-Körfez,Amerika, Asa Pasifik, Avrasya ve Avrupa) ile devam ederek, bölge komiteleri çalışmalarını başarıyla sürdürdüğünü belirtmektedir. Bahse konu olan konsey tarafından kurulan iletişim platformunun (www.dtik.org.tr) halen 72 ülkeden 1800’e yakın üyesi bulunduğu bildirilmektedir.
 
Söz konusu konseyin en önemli faaliyetlerinden biri olan Dünya Türk Girişimciler Kurultayı’nın bu yıl 18-19 Kasım 2011 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda Ekonomi Bakanlığı ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’nun (DEİK) ev sahipliğinde gerçekleşeceği dile getirilmektedir.
 
Başbakanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın katılımları ile onurlandırılacakları Dünya Türk Girişimciler Kurultayı’nda, Bakanlar Kurulu’nun değerli üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilecek “İnteraktif Oturum” ve “Bölgesel Oturumlar” düzenlenecek olup, yurt dışında yerleşik Türk girişimcilerinin karşılaştığı sorunlar, uzmanlar, gazeteciler, öğretim görevlileri ve tecrübeli girişimcilerle tartışılacak ve soru cevap şeklinde paneller düzenleneceği ifade edilmektedir. Diğer yandan Kurultay kapsamında düzenlenecek “ikili iş görüşmeleri” ile dünyanın dört bir yanından katılan girişimcilerin hem birbirleriyle tanışmasına hem de anavantandaki muhataplarıyla işbirlikleri ve ortaklıklar kurmasına zemin oluşturacağı vurgulanmaktadır.
 
Bahse konu olan konseye katılmak isteyen üyelerimizin katılım başvurularını www.dtik.org.tr adresinden en geç 1 Kasım 2011 tarihine kadar yapmaları gerekmektedir.
 
Bilgilerinize sunarız.
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası