DÜNYA TÜRK GİRİŞİMCİLER KURULTAYI - Ankara Sanayi Odası

DÜNYA TÜRK GİRİŞİMCİLER KURULTAYI

Tarihi     : 04.02.2009
İşareti    : 5/5000 – 611
Yanıt     : dim@aso.org.tr


Sayın Üyemiz,  

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan gelen bir yazıda; Dünya Türk Girişimciler Kurultayı’nın daha etkili ve daha kurumsallaşmış bir yapı altında temsil edilmesi fikrinden yola çıkılarak Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu bünyesinde Dünya Türk İş Konseyi’nin kurulması kararı alındığı bildirilmektedir. Devlet Bakanımız Sn. Kürşad Tüzmen ile DEİK ve Dünya Türk İş Konseyi (DTİK) Başkanı Sn. M. Rifat Hisarcıklıoğlu liderliğinde gerçekleştirilecek Kurultayda, Türk profosyoneller adına Sn. Muhtar Kent’in yer alacağı belirtilmektedir.

Dünya çapında yerleşik Türk girişimcilerimize Bakanlarımızın katılacağı interaktif platformlarda kendilerini ifade etme imkanı sunmak, kıtasal ayrımlara sorunlar ve çözüm önerlilerini değerlendirmek, Coca Cola CEO’su Sn. Muhtar Kent’in moderatörlüğündeki oturumda Türk Profosyenellerinin dünya çapında geldiği yeri değerlendirmek ve ikili iş görüşmeleriyle yeni iş imkanları yaratmak adına 10 – 11 Nisan 2009 tarihlerinde “Dünya Türk Girişimcileri Kurultayı” Dış Ticaret Müsteşarlığı (DTM) ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) evsahipliğinde gerçekleştirilecektir. 

“Küresel Güç Türkiye” sloganıyla gerçekleştirilecek Kurultay, Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül ve Başbakanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan’ın katılımlarıyla onurlandırılacaktır. Dış Ticaret Müsteşarlığı (DTM) ile işbirliği halinde gerçekleştirilen Kurultaya katılım başvuruları www.kurultay2009.org adresinden yapılacak olup, son başvuru tarihi 20 Mart 2009 olarak belirlenmiştir. 

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,  

Ankara Sanayi Odası   

“DÜNYA TÜRK GİRİŞİMCİLER KURULTAYI”
10-11 NİSAN 2009
LÜTFİ KIRDAR KONGRE VE SERGİ SARAYI
İSTANBUL10 Nisan Cuma, 2009