Dünya Türk Girişimciler Kurultayı Hk. - Ankara Sanayi Odası

Dünya Türk Girişimciler Kurultayı Hk.

    29 Eylül 2011

Tarihi     : 29.09.2011
İşareti    : 05/5000-2938
Yanıt      : dim@aso.org.tr  
 
 
Sayın Üyemiz, 
 
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan alınan bir yazıda, DEİK çatısı altında faaliyetlerini sürdürmekte olan Dünya Türk İş Konseyi (DTİK) tarafından, 10 – 11 Nisan 2009 tarihinde, İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda Dünya Türk Girişimciler Kurultayı’nın, yaklaşık 80 ülkeden 2000’i aşkın Türk girişimci ve profesyonelin katılımları ile gerçekleştirildiği ifade edilmektedir.
 
Dünya Türk İş Konseyi (DTİK)’nin en önemli faaliyetlerinden biri olan Dünya Türk Girişimciler Kurultayı’nın, bu yıl, 18-19 Kasım 2011 tarihleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda, T.C Ekonomi Bakanlığı ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK)’nun ev sahipliğinde gerçekleştirileceği bildirilmektedir.
 
Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımları ile onurlandıracakları Dünya Türk Girişimciler Kurultayı’nda, Bakanlar Kurulu’nun değerli üyelerinin katılımıyla gerçekleşecek “İnteraktif Oturum” ve “Bölgesel Oturumlar” düzenlenecek olup, yurt dışında yerleşik Türk girişimcilerinin karşılaştığı sorunlar uzmanlar, gazeteciler, öğretim görevlileri ve tecrübeli girişimcilerle tartışılacağı ve soru cevap şeklinde paneller gerçekleştirileceği  belirtilmektedir. Diğer taraftan, “ikili iş görüşmeleri” ile dünyanın dört bir yanından katılan girişimcilerin hem birbirleriyle tanışması hem de anavatandaki muhataplarıyla işbirlikleri ve ortaklıklar kurmasına zemin oluşturulacağı belirtilmektedir. Söz konusu kurultaya katılım başvuruları www.dtik.org.tr adresinden yapılacak olup, son başvuru tarihi 1 Kasım 2011’dir.
 
Bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası