Dünya İslam Zirvesi 2011 Hk. - Ankara Sanayi Odası

Dünya İslam Zirvesi 2011 Hk.

    20 Eylül 2011

Tarihi     :20.09.2011
İşareti    : 05/5000-2854
Yanıt      : dim@aso.org.tr  
 
 
Sayın Üyemiz, 
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan bir yazıda, Pakistan’da yerleşik “Publicitas” adlı özel bir medya şirketinin Karaçi ve Pakistan’da 21-22 Eylül 2011 tarihlerinde, “Dünya İslam Zirvesi 2011” temalı, “Büyüme ve Fırsatlar” konulu, bir Konferans düzenleyeceği bildirilmektedir.
 
Söz konusu konferansta, düzenleyici yetkililerin, İslam bankaların, uluslararası mali kurumların, uluslararası ekonomi ve İslami finans alanından uygulayıcıların konuşmacı olarak yer alacağı belirtilmekte olup, Pakistan Başbakanı, Sn. Syed Yusuf Raza Gilani’nın katılımının beklendiği belirtilmektedir. Zirveye özellikle üye ülkeler arasından İslami Yatırım Fonları, Varlığa Dayalı Bono (Sukuk), Mikrofinans ve İslami Perakende Bankacılığı uzmanlarının katılımının beklendiğinin vurgulandığı bildirilmektedir.
 
Söz konusu konferansa ait ayrıntılı bilgilere, konu ile ilgili dokümanlara ve başvuru formuna http://tobb.org.tr/DEID/Sayfalar/AnaSayfa.aspx web adresinden “Yurtdışı Etkinlikleri” başlığı altından ulaşılabilmektedir.
 
 Bilgilerinize sunarız.
 
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası