Dünya Helal Toplantısı - Ankara Sanayi Odası

Dünya Helal Toplantısı

    31 Mart 2014

Tarih: 31.03.2014                                     
İşareti: 05/5000-1091
 
 
Sayın Üyemiz,
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan bir yazıda, Pakistan Helal Ürün ve Hizmetler Derneği’nden alınan bir yazıya atfen; İslam Ülkeleri Standardizasyon ve Metroloji Enstitüsü (SMIIC) / Pakistan Standartlar ve Kalite Kontrol Otoritesi (PSQCA) işbirliğinde, Pakistan Helal Ürün ve Hizmetler Derneği tarafından, SMIIC’nin 6. Genel Kurul ve 8. Yönetim Kurulu toplantıları ile eşzamanlı olarak, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) -SMIIC: Dünya Helal Toplantısının, 3-4 Haziran 2014 tarihinde, Pakistan’ın İslamabad kentinde, düzenleneceği belirtilmektedir.
 
Yazıda devamla söz konusu etkinliğin, İİT, SMIIC, İslam Kalkınma Bankası (İKB), İslam Ticaret, Sanayi ve Tarım Odası (ICCIA), Ticaretin Geliştirilmesi için İslam Merkezi (ICDT), Uluslararası Ticaret Merkezi (ITC), Helal Kalkınma Konseyi (HDC), Körfez Standardizasyon Organizasyonu (GSO); Uluslararası İslami Helal Organizasyonu (IIHO), Emirlik Metroloji ve Standardizasyon Kuruluşu (EMSA), Dubai Akreditasyon Merkezi (DAC) ve Uluslararası Helal Birliği tarafından desteklendiği ifade edilmektedir.
 
Yazıda ayrıca, söz konusu etkinliğin Helal ticaret ile ilgili konular,karşılaşılan zorluklar, akreditasyon, pazarlama ve sertİfikasyon konularında görüş alışverişinde bulunmayı amaçladığı bildirilmektedir. Anılan etkinliğin taslak programına TOBB web sayfası (www.tobb.org.tr) sağ panelindeki “Uluslararası İş İmkanları / Yurt Dışı Etkinlikler” başlığı altından ulaşılabilmektedir.
 
Bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla
Ankara Sanayi Odası