Dünya Bilişim Teknolojisi 2010 Kongresi - Ankara Sanayi Odası

Dünya Bilişim Teknolojisi 2010 Kongresi

Tarihi     : 21.04.2009
İşareti    : 6/5000 – 1629
Yanıt      : dim@aso.org.tr

Sayın Üyemiz,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan bir yazıda, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’ndan alınan bir yazıya atfen, Dünya Bilişim Teknolojisi 2010 Kongresi’nin (WCIT The World Congress on Information Technology) 26 – 28 Mayıs 2010 tarihlerinde Amsterdam / Hollanda’da gerçekleştirileceği bildirilmektedir.

Bilişim sektörünün en önemli global organizasyonu olduğu belirtilen WCIT, sekseni aşkın ülkenin konu ile ilgili kamu kurum ve kuruluşlarını, sivil toplum örgütlerini, akademisyenlerini ve önde gelen firmalarını bir araya getiren Dünya Bilişim Teknoloji ve Hizmetleri Birliği (WITSA) tarafından iki yılda bir üye ülkelerden birinde düzenlenmektedir.

Hollanda’nın bilişim sektör örgütü olan ICT Office tarafından organize edilen WCIT 2010’un gündeminde global öneme sahip on konunun yer alacağı, bu on konunun Kongre’yi destekleyen kurum ve firmalarla birlikte belirleneceği ifade edilmektedir. Bu etkinlikler sonucunda Kongre’nin “partnership” programına katılan ülkelerin kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütleri, akademisyenler ve önde gelen firmalar;

          Üst düzey katılımcılarla iletişim kurma ve bilişim konularında ilk elden görüş alış verişinde bulunma,

          Düşünce, proje ürün ve gelişmelerin Kongre süresince yoğun basın ilgisi ve yayınlarıyla duyurulması

          Mevcut ve gelişen pazarlardan firmalara ulaşma, potansiyel iş ortaklarını değerlendirme,

          Teknolojik gelişmeleri takip, yönlendirme ve stratejik işbirliklerine girişme,

          Kongre’nin gündeminde yer alacak konuların belirlenmesi ve konuşmacı tespitinde söz sahibi olma,

          Kongre’ye katılacak iki binin üzerinde delegeye hitap ederek en yeni ürünlerini ve hizmetlerini tanıtma ve ayrıca sergileme,

          Katılımcılar arasında bir kısım yatırımcıların ülkelerine yönlendirilmesi

gibi imkanlara sahip olacağı ifade edilmektedir.

Kongre’de özellikle “BİT (Bilgi ve İletişim Teknolojileri) ve Enerji”, “BİT ve Yaşam” “BİT ve Su” ve “BİT ve Mobilite” temalarına odaklanılacağı bildirilmektedir. Kongre ve partnership programı hakkında detaylı bilgiler www.weit2010.org web sitesinde yer almaktadır.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

Ankara Sanayi Odası