DEİK/ Türk-Tayland İş Konseyi Hk. - Ankara Sanayi Odası

DEİK/ Türk-Tayland İş Konseyi Hk.

Tarihi     : 26.08.2011
İşareti    : 05/5000-2689
Yanıt      : dim@aso.org.tr  
 
 
Sayın Üyemiz,
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan bir yazıda, DEİK/ Türk-Tayland İş Konseyi’nin, Türkiye’nin gün geçtikçe önem kazanan Asya Pasifik pazarlarına entegrasyonunu sağlamak ve iki ülke arasındaki ticari ve ekonomik ilişkileri geliştirmek amacıyla 2010 yılı sonunda kurulduğu belirtilmektedir.
 
Bu seneden itibaren dönüşümlü olarak Türkiye ve Tayland’da yapılacak Ortak Toplantıların birincisinin 23 Eylül 2011 tarihinde, İstanbul TOBB Plaza Konferans Salonunda gerçekleştirilmesi planladığı ifade edilmektedir.
 
Tayland ve Türkiye’den üst düzey yetkililerin katılımıyla düzenlenecek Ortak Toplantıda, İki ülke girişimcileri arasında iş görüşmeleri yapma imkanı da olacağı belirtilmektedir. Bu çerçevede, söz konusu programın, gerek Tayland pazarına girmek isteyen, gerekse mevcut Pazar paylarını artırmayı amaçlayan firmalar açısında önemli bir fırsat olacağı bildirilmektedir.  Tayland Heyeti Listesi ekte  yer almaktadır.
 
Söz konusu toplantıya  ve ikili iş görüşmelerine katılmak isteyen üyelerimizin ekte yer alan katılım formunu doldurarak, en geç 20 Eylül 2011, Salı günü mesai saati bitimine kadar DEİK’e  (Adem Kula; Tel: 0212 339 50 28, Faks:0212 270 37 84, E-posta: akula@deik.org.tr) iletmeleri gerekmektedir.
 
Bilgilerinize sunarız. 
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası